Mandaryna

Mandaryna

Mandaryna to polska tancerka, choreografka, instruktorka tańca, animator kultury. Była żona wokalisty zespołu Ich Troje, Michała Wiśniewskiego, z którym wzięli udział w reality show pokazującym ich życie "Jestem jaki jestem". Mandaryna miała również epizod ze śpiewaniem, wypuszczając między innymi dance'owy cover piosenki "Here I Go Again".

Data urodzenia: 12 marca 1978 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Pełne imię i nazwisko: Marta Katarzyna Wiktoria Wiśniewska
Wzrost: 164 cm
Facebook: Facebook.com/Marta-Mandaryna-Wiśniewska Rodzina: partner Wojciech Bąkiewicz, syn Xavier Michał, córka Fabienne Martam

Mandaryna: życiorys

Mandaryna przyszła na świat 12 marca 1978 roku w Łodzi jako córka Wiesławy i Romana Mandrykiewiczów. Dorastała z rodzicami i siostrą. Już jako dziecko uczyła się tańca. Początkowo należała do zespołu Krajki, następnie do grupy 7 coma 7 wygrała mistrzostwa Polski w tańcu hip-hopowym. Z wykształcenia animatorka kultury, uczęszczała do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie i brała lekcje emisji głosy u Elżbiety Zapendowskiej.

Mandaryna: kariera

Początkowo kariera Mandaryny związana była z działalnością taneczną. W 2000 roku nawiązała współpracę z zespołem muzycznym Ich Troje, zostając tancerką i choreografką grupy. W ten sposób poznała swojego przyszłego męża, lidera i wokalistę Michała Wiśniewskiego.
W 2002 roku świeżo upieczone małżeństwo Michała i Marty wzięło udział w reality show "Jestem Jaki Jestem" realizowanym przez telewizję TVN. Program pokazywał codzienne życie Wiśniewskich, ich wzloty i upadki, kłótnie i romantyczne chwile, chcąc pokazać jaki na co dzień jest charyzmatyczny piosenkarz.
W 2004 roku Mandaryna korzystając z popularności, którą przyniósł im wspomniany program, nagrała cover "Here I Go Again" utrzymany w stylu muzyki dance. Utwór okazał się hitem, więc debiutancki album "Mandaryna.com" sprzedała się dość dobrze, zyskując status złotej płyty. W 2005 roku ukazała się druga płyta "Mandarynkowy sen" (przeboje: "Ev'ry Night", "You Give Love a Bad Name"), której odbiór był już dużo gorszy. W tym samym roku Mandaryna wystąpiła na festiwalu w Sopocie, wykonując "Ev'ry Night". Po tym wykonaniu w mediach rozgorzała dyskusja o wątpliwych umiejętnościach wokalnych tancerki i jej wielkiej kompromitacji. W 2009 roku ukazała się trzecia płyta "AOK", która nie odniosła sukcesu.
W 2007 roku Mandaryna otworzyła swoją pierwszą szkołę tańca, co okazało się być jej drogą do sukcesu. Ma ich cztery: dwie w Warszawie, jedną w Legionowie i jedną we Wrocławiu (wszystkie pod szyldem "Mandaryna Dance Studio"). W 2010 roku pojawiła sie jako jurorka programu rozrywkowego stacji VIVA "Hot or Not".

Mandaryna: życie prywatne

Mandaryna w 2002 roku poślubiła wokalistę i lidera zespołu Ich Troje Michała Wiśniewskiego, z którym ma dwoje dzieci: Xaviera Michała (ur. 2002 r.) i Fabienne Martę (ur. 2003 r.). Para rozwiodła się w 2006 roku. Od 2010 roku Mandaryna związana jest z fotografem Wojciechem Bąkiewiczem.

Zobacz także:

Michał Wiśniewski - Anna Świątczak - Magda Femme

mandaryna

Więcej o:

mandaryna