Dariusz Krupa

Dariusz Krupa

Dariusz Krupa to polski gitarzysta, producent muzyczny, muzyk sesyjny, który współpracował z takimi artystami, jak Edyta Górniak, Kayah, Mietek Szcześniak, Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Zbigniew Wodecki. Były mąż Edyty Górniak i obecny mąż byłej modelki Izabeli Adamiak.
Data urodzenia: 31 sierpnia 1976 r.
Miejsce urodzenia: Łomża
Instagram: @darekkkkkk
Rodzina: żona Izabela Adamczyk, syn Allan, córka Lea

Dariusz Krupa: życiorys

Dariusz Krupa przyszedł na świat 31 sierpnia 1976 roku w Łomży. Uczęszczał do technikum ekonomicznego, gdzie zdobył specjalizację "finanse i rachunkowość". W tym samym czasie został absolwentem szkoły muzycznej II. stopnia w klasie gitary. Udał się na studia na Wydział Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jednak nie ukończył ich.

Dariusz Krupa: kariera

Znany muzyk i autor tekstów Robert Amirian zaproponował Dariuszowi Krupie współpracę nad jego albumem "Bardzo niebieskie migdały". To otworzyło Krupie drogę do realizacji swoich muzycznych planów. W 1996 roku wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie towarzyszył Anicie Lipnickiej. Rozpoczął współpracę z jednym z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce- Teatrem Studio Buffo. Z polskim perkusistą jazzowym i kompozytorem Cezarym Konradem oraz innymi muzykami nagrał album "One mirror many reflections".
Dariusz Krupa zaczął karierę jako muzyk sesyjny, współpracując między innymi z: Anitą Lipnicką, Edytą Górniak, Katarzyną Groniec, Kayah, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Anną Serafińską, Zbigniewem Wodeckim. Był również członkiem grup muzycznych: Alchemik, Cezary Konrad Band, Filip Sojka Band, Jacek Kochan Band, Oxen. Od kiedy związał się z Edytą Górniak, zaczął być jej managerem.
Kolejnym krokiem w muzycznej karierze Krupy było stworzenie firmy No More Drama Production. Dariusz Krupa zajmował się w niej produkcją muzyczną, wizerunkiem artystów oraz managmentem.

Dariusz Krupa: wypadek

W lipcu 2014 roku Dariusz Krupa jadąc swoim BMW przejechał na czerwonym świetle i potrącił na pasach 63-letnią kobietę, która w wyniku wypadku zmarła. Okazało się, że Krupa był pod wpływem kokainy.

Dariusz Krupa: życie prywatne

W 2005 roku Dariusz Krupa wziął ślub z polską wokalistką, gwiazdą sceny Edytą Górniak, z którą rozwiódł się w 2010 roku. Mają syna Allana (ur. 2004 r.). W 2014 roku poślubił byłą modelką Izabelę Adamczyk, z którą ma córkę Leę.

Zobacz także:

Edyta Górniak - Natalia Lesz - Justyna Steczkowska

dariusz krupa

Więcej o:

dariusz krupa

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.