Patryk Vega

Patryk Vega

Patryk Vega to polski reżyser, scenarzysta i pisarz rozpoznawalny przede wszystkim, dzięki serii filmów „PitBull”. Mimo, że wszystkie części „PitBulla” cieszyły się dużą popularnością, reżyser podjął decyzję, żeby nie brać udziału w produkcji kolejnej. Już niebawem będziemy mogli oglądać jego kolejny film.

Imię i nazwisko: Patryk Krzemieniecki
Data urodzenia: 02 stycznia 1977
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: socjolog, reżyser, scenarzysta, pisarz i producent filmowy
Facebook: facebook.com/PatrykVegaOfficial

Patryk Vega – życiorys

Patryk Vega to jeden z najbardziej popularnych polskich reżyserów i scenarzystów młodego pokolenia. Studiował w Łódzkiej Szkole Filmowej, której jednak nie ukończył. Jest z wykształcenia socjologiem, studiował w Collegium Civitas w Warszawie, a jego praca magisterska nawiązywała do serialu telewizyjnego „Prawdziwe psy”, który to serial wyreżyserował oraz był jego współscenarzystą.
Przez wiele lat Patryk Vega żył na krawędzi - jak sam przyznał, był uzależniony od alkoholu, nie stronił również od narkotyków. W 2000 roku ożenił się z Katarzyną Słomińską, a wkrótce na świecie pojawiła się ich pierwsza córka. Kolejne wydarzenia, jakie miały miejsce w ich życiu, czyli przypadkowe wizyty w kościele czy wypadek, któremu ulegli, spowodowały, że Patryk z dnia na dzień porzucił swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Dziś otwarcie mówi o nawróceniu i o wpływie Boga na jego obecne życie.
Jego pierwszy film fabularny „PitBull” powstał w 2005 roku, potem przez wiele lat Vega koncentrował się na reżyserii i scenariuszach do innych seriali, w tym do popularnych „Kryminalnych”.
„Pitbull” doczekał się w tym okresie również swojej wersji serialowej. Rok 2016 roku to rok kolejnych części popularnej produkcji. Obydwa filmy, czyli „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” były kasowymi hitami zjednując reżyserowi kolejnych fanów. Niestety w styczniu spotkała ich niemiła niespodzianka - mimo wcześniejszych zapowiedzi, kolejna część „Pitbulla” powstanie bez udziału jej twórcy i reżysera. Vega wyjaśnił, że nie zgadza się z tym, żeby obsadę do jego filmu dyktowała firma producencka, dlatego właśnie podjął decyzję o tym, aby nie nakręcić tego filmu.

Co dalej?

Patryk Vega zapewnił swoich fanów o tym, że nie zamierza spocząć na laurach i że już niebawem będziemy mogli oglądać jego kolejne filmy fabularne. W 2017 roku na platformie Showmax emitowana była etiuda filmowa Vegi z Ewanem McGregorem w jednej z ról. Wiadomo, że kolejny film Vegi będzie nosił tytuł „Botoks” i będzie opowiadał o środowisku związanym ze służbą zdrowia. W filmie zobaczymy na pewno Piotra Stramowskiego, który na dowód solidarności z Vegą opuścił obsadę „Pitbulla”, a poza nim również Olgę Bołądź, Sebastiana Fabijańskiego, Janusza Chabiora i Grażynę Szapołowską. Film będzie miał swoją premierę 29 września 2017 roku.

patryk vega

Więcej o:

patryk vega

Copyright © Agora SA