Gala Ekstraklasy 2022. Na ściance show skradła Anita Werner, ale na scenie to Czesław Michniewicz wymiatał!

23 maja odbyła się uroczysta Gala Ekstraklasy, na której pojawiła się plejada polskich piłkarzy, ale nie zabrakło także gwiazd. Kamil Grosicki zapozował na ściance z żoną Dominiką. Z kim musieli podzielić się na niej miejscem?

Zakończył się właśnie sezon 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Triumfatorem okazał się Lech Poznań, a na podium znaleźli się także Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Właśnie z tej okazji w poniedziałek, 23 maja, zorganizowana została uroczysta gala.

Był to sezon, który pod każdym względem był udany, choć niełatwy, bo rozgrywany w trakcie pandemii. Jednak dzięki wspólnej mobilizacji i dyscyplinie sprostaliśmy temu wyzwaniu. [...] Rozgrywki ostatniego roku były niezwykle ciekawe. Drużyny zapewniły kibicom piłkarskie widowisko i emocje, które są solą tego sportu - powiedział podczas wystąpienia na gali Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Na imprezie, prócz sportowców, pojawiła się także plejada gwiazd. Co się działo?

Zwycięscy minionego sezonu Ekstraklasy

Uroczysta gala sportowego święta rozpoczęła się żartu prowadzącej.

Dobry wieczór! Skoro ponownie prowadzimy Galę Ekstraklasy, to znaczy, że w zeszłym roku wstydu nie było i w tym roku postaramy się utrzymać poziom - żartowała z siebie oraz z Krzysztofa Marciniaka Sylwia Dekiert.

Chwilę później poznaliśmy laureata w kategorii Młodzieżowiec Sezonu. Okazał się nim Jakub Kamiński z Lecha Poznań, który nagrodę odebrał z rąk Maksa Kraczkowskiego, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego. Na imprezie pojawił się Radosław Majdan, o dziwo, bez Małgorzaty Rozenek. Nie zabrakło żartów pod jego adresem ze strony prowadzących, którzy zauważyli, że 50. urodziny sportowiec świętował przez... dwa tygodnie.

Cieszymy się, że skończyłeś świętowanie i tak szybko dotarłeś na galę - wypaliła nagle Sylwia Dekiert.
A to nie było wcale takie łatwe. Świętowałem parę dni wcześniej i tak sobie to rozłożyłem, żeby przyjść w dobrej formie - odparł Radosław Majdan.
No ze dwa tygodnie, z tego, co pamiętam - dodał Krzysztof Marciniak.

Po chwili nastąpiło przedstawienie laureata w kategorii Bramkarz Roku. Radosław Majdan ogłosił, że został nim Vladan Kovacevic z Rakowa Częstochowy.

Vladan KovacevićVladan Kovacević mat. prasowe

Na sali zrobiło się nieco głośniej, gdy na scenie pojawił się Czesław Michniewicz. Zanim wręczył statuetkę Maciejowi Skorżowi z Lecha Poznań w kategorii Najlepszy Trener, przeprowadził z prowadzącymi zabawną dyskusję:

Do Mistrzostw Świata zostało sześć miesięcy, to aż czy tylko dla selekcjonera? - dopytywała Sylwia Dekiert.
Dużo czasu. W piłce nożnej to wieczność, wiele może się zmienić. Na pozycji trenera i zawodników - stwierdził Czesław Michniewicz, mając na myśli kilkumiesięczną karierę Paulo Sousy w roli selekcjonera Polskiej Reprezentacji.
Dobry humor dopisuje - wtrącił Krzysztof Marciniak.
Bo do meczów jest daleko - dodał selekcjoner, po czym zaczął tonąć w fali oklasków płynących z całej sali.

Czesław MichniewiczCzesław Michniewicz mat. prasowe

Poniżej lista pozostałych triumfatorów: 

Turbokozak Sezonu - Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk). Obrońca Zesołu - Bartosz Salamon (Lech Poznań). Pomocnika Sezonu oraz Piłkarz Sezonu - Ivana Lopeza (Raków Częstochowa). Napastnik Sezonu - Mikael Ishakow (Lech Poznań). „Numer Sezonu" - Flavio Paixao (Lechia Gdańsk). Strzelec Gola Sezonu - Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław).

Gala EkstraklasyGala Ekstraklasy mat. prasowe

Plejada gwiazd na Gali Ekstraklasy

Wśród gwiazd, które pozowały na ściance, pojawił się wspomniany już Radosław Majdan. Prawdziwą furorę zrobiła jednak Anita Werner, która zjawiła się na imprezie u boku Michała Kołodziejczyka. Gospodyni "Faktów" oraz prywatnie miłośniczka sportu miała na sobie brązową sukienkę z licznymi frędzlami.

Anita Werner, Michał KołodziejczykAnita Werner, Michał Kołodziejczyk mat. prasowe

Fotoreporterom do zdjęć pozowała także Karolina Szostak, która minionego wieczoru postawiła na czarny, oversize'owy garnitur oraz szpilki. Całość uzupełniła masywną torbą w formie kopertówki oraz wyjątkowo mocnym makijażem.

Karolina SzostakKarolina Szostak mat. prasowe

Przed rozpoczęciem gali na ściance pojawił się także Kamil Grosicki z żoną. Dominika olśniła wszystkich zgromadzonych, przechadzając się po czerwonym dywanie oraz sali w dwukolorowej kreacji na ramiączka. Brokatowy róż i zieleń pięknie komponowały się z blond falami kobiety.

Dominika Grosicka, Kamil GrosickiDominika Grosicka, Kamil Grosicki mat. prasowe

Na gali pojawili się także: Robert Korzeniowski oraz Agnieszka Skrzeczkowska z narzeczoną Karoliną Brzeszczyńską.

Więcej zdjęć z imprezy znajdziecie w galerii na górze strony

Gala obfitowała nie tylko we wspaniałe nagrody, ale także przełomowe informacje. O złożeniu do UEFA aplikacji, w której PZPN ubiega się o prawo organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku, mogliśmy usłyszeć więcej podczas emisji spotu. Starania o organizację finałów mistrzostw Europy kobiet wpisują się w długofalową strategię rozwoju i promocji piłki kobiecej, którą obecnie opracowuje Polski Związek Piłki Nożnej. Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA odnośnie wyboru gospodarza będzie znana na przełomie 2022 i 2023 roku.

Więcej o: