Ewa Gawryluk

Ewa Gawryluk

Ewa Gawryluk jest polską aktorką, gwiazdą serialu „Na Wspólnej”. Ukończyła szkołę aktorską w Łodzi i od tamtego czasu regularnie występuje w filmach, serialach i na deskach teatralnych. Przez siedem lat była związana z Piotrem Zeltem, obecnie jej mężem jest Waldemar Błaszczyk. Mają córkę Marię.

Imię i nazwisko: Ewa Gawryluk
Data urodzenia: 13 grudnia 1967
Miejsce urodzenia: Miastko
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/gawryluk.gawryluk
Instagram: @ewa_gawryluk

Ewa Gawryluk – życiorys

Ewa Gawryluk urodziła się w Miastku, w województwie pomorskim. W swoim rodzinnym mieście chodziła do szkoły podstawowej oraz do liceum. Jest absolwentką łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Jej debiutem filmowym była rola Ruth w filmie „Wiatraki z Ranley” w 1989 roku. Po ukończeniu studiów grała również w teatrze, zagrała między innymi w sztuce „Czego nie widać” wystawianej w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W filmografii aktorki są takie filmy i seriale, jak: „Dziecko szczęścia”, „Wielka wsypa”, „Oczy niebieskie”, „Matki, żony i kochanki”, „Dom”, „Klan”, „Zostać miss”, „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe” i „Pierwsza miłość”. W latach 2005 – 2009 pełniła funkcję zastępcy prezesa zarządu SAFT (Stowarzyszenie Aktorów Filmowych i Telewizyjnych).

Życie prywatne Ewy Gawryluk

Aktualnie aktorka od 1999 roku jest związana z Waldemarem Błaszczykiem, z którym ma jedną córkę – Marysię. Przez związaniem się z Błaszczykiem, Gawryluk przez kilka lat była w związku z aktorem Piotrem Zeltem. Para poznała się na studiach w Łodzi i między nimi od razu zaiskrzyło. W 1992 roku razem zdecydowali się na przeprowadzkę do Warszawy. W jednym z wywiadów aktor powiedział, że nie było im łatwo i bywały momenty, w których nie mieli pieniędzy nawet na jedzenie. Para rozstała się z powodu różnicy zdań w sprawie zalegalizowania związku. Aktorka przyznaje, że po tym rozstaniu przechodziła bardzo trudne chwile i miała problemy z alkoholem i środkami antydepresyjnymi. W związku z tym skorzystała z pomocy psychoterapeuty.

ewa gawryluk

Więcej o:

ewa gawryluk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.