Kuba Badach

Kuba Badach

Kuba Badach to polski kompozytor, wokalista oraz producent muzyczny. Gra na fortepianie i na gitarze basowej. Współpracował z cenionymi polskimi artystami, m.in. z Kayah oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Jest mężem Aleksandry Kwaśniewskiej, córki byłej pary prezydenckiej.

Pełne imię i nazwisko: Jakub Bartłomiej Badach
Data urodzenia: 24 sierpnia 1976r.
Miejsce urodzenia: Krasnystaw
Zawód: producent muzyczny, wokalista, kompozytor
Rodzina: żona Aleksandra
Facebook: facebook.com/Kuba-Badach-158101600901474/

Kuba Badach - kariera muzyczna

Kariera muzyczna Kuby Badacha rozpoczęła się od nagrania przez dwunastoletniego muzyka płyty z kolędami. Nad płytą młodego Badacha pracował m.in. Jacek Cygan. Kilka lat później, w 1996 roku, Kuba dostał się na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, do klasy wokalnej.
Już jako student angażował się w wiele projektów muzycznych i współpracował z cenionymi w muzycznym świecie postaciami. Może pochwalić się współpracą z Robertem Jansonem, Andrzejem Piasecznym, Grzegorzem Kapołka.
Kuba Badach stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu "Ławeczka" reżyserowanego przez Macieja Żaka.
W 1995 roku wraz z kolegami utworzył zespół Poluzjanci, który gra muzykę z pogranicza pop rocku, funky i jazzu. Kuba Badach w zespole pełni funkcję wokalisty. Zespół do tej pory nagrał trzy płyty. W 1999 roku Kuba Badach zasilił szeregi zespołu The Globetrotters. Wydali wspólnie cztery płyty.
Kuba Badach dwukrotnie został laureatem nagrody Fryderyka. W 2011 i w 2012 roku zwyciężył w kategorii "Wokalista roku".

Kuba Badach - życie prywatne

Kuba Badach od lat związany jest z Aleksandrą Kwaśniewską, córką byłego prezydenta RP. 22 września 2012 roku para pobrała się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Starym Mieście w Warszawie. Ślub wzbudził ogromne zainteresowanie mediów. Od wczesnych godzin porannych gapie i paparazzi zajęli miejsca przed Katedrą, żeby móc obserwować ślub córki prezydenckiej pary i Kuby Badacha. Wśród gości była śmietanka polskiej polityki oraz show-biznesu.
O prywatnym życiu pary wiadomo niewiele. Od czasu do czasu Ola Kwaśniewska publikuje ich zdjęcia w sieciach społecznościowych, ale nie zdradzają one zbyt wielu intymnych szczegółów.

Zobacz także:

Andrzej Zaucha - Mieczysław Szcześniak - Anna Maria Jopek

kuba badach

Więcej o:

kuba badach