Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump to aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych, który rozważał start w wyborach prezydenckich znacznie wcześniej, bo już w 1994 roku. Zanim zrealizował to marzenie zbudował prawdziwe imperium biznesowe. Jego wypowiedzi i decyzje wywołują kontrowersje, a tym samym zainteresowanie mediów.

Imię i nazwisko: Donald John Trump
Data urodzenia: 14.06.1946 roku
Miejsce urodzenia: Nowy Jork, USA
Zawód: biznesmen, polityk
Oficjalna strona: https: donaldjtrump.com
Facebook: facebook.com/DonaldTrump
Instragram: @realdonaldtrump

Donald Trump - biznesmen

Donald Trump urodził się i wychował w nowojorskim Queens, a jego korzenie wywodzą się z Europy. Jego dziadkowie z obu stron pochodzą z Niemiec, Szkocji i Szwecji. Po edukacji w szkole wojskowej Trump rozpoczął studia na Fordham University, potem na University of Pennsylvania. W czasie studiów Donald Trump rozpoczął swoją przygodę z biznesem – podjął pracę w rodzinnej firmie Elizabeth Trump&Sons założonej przez babkę. W 1971 roku Donald przejął rodzinną firmę i zmienił jej nazwę na The Trump Organization. Dzisiaj w zarządzie firmy zasiadają również dzieci Trumpa z pierwszego małżeństwa (z czeską modelką Ivaną Zelnickovą). Donald Trump ma pięcioro dzieci z trzech małżeństw. Jego aktualną żoną jest Melania Knauss, z którą ma syna Barrona. Działania biznesowe realizowane przez koncern Trumpa obejmują bardzo wiele dziedzin. Wśród nich jest zarządzanie nieruchomościami, prowadzenie pól golfowych w USA i innych krajach. Donald Trump swoją fortunę zbudował angażując swoje pieniądze także w sport, lotnictwo, modeling, konkursy piękności, edukację czy telewizję. Majątek Trumpa liczony jest w setkach milionów dolarów dając mu tym samym wysokie miejsce wśród najbogatszych ludzi świata.

Donald Trump – prezydent USA

Trump interesował się polityką od czasów, kiedy był nastolatkiem. W wieku osiemnastu lat zapisał się po raz pierwszy do partii politycznej. Przez lata wielokrotnie zmieniał swoje poglądy, czego konsekwencją były zmiany partii, które wspierał. W wyborach prezydenckich w 2016 roku reprezentował Partię Republikańską. „Na ostatniej prostej” w drodze do stanowiska prezydenta, Trump stoczył bój z Hillary Clinton. W czasie kampanii Donald posługiwał się sloganem „Make America great again!” („Uczyńmy Amerykę znów wielką!”), a wśród jego podstawowych obietnic wyborczych było zaostrzenie prawa imigracyjnego, likwidacja obecnego systemu opieki zdrowotnej czy renegocjacja umów handlowych. Trump to polityk wywołujący od lat liczne kontrowersje. Jego działania czy wypowiedzi często przysparzają mu przeciwników wśród różnych grup społecznych, np. mniejszości narodowych czy kobiet. Przez najbliższe lata będziemy obserwować jak ten sprawny biznesmen będzie „odbudowywał potęgę USA”.

Donald Trump

Więcej o:

Donald Trump

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.