"Jak oni śpiewają na lodzie" - który show będzie hitem?

Już we wrześniu rusza rywalizacja trzech programów rozrywkowych - dodajmy w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Producenci tych widowisk postanowili uniknąć bezpośredniej walki o widza i wybrali różne dni emisji swoich programów. Jako pierwsze rozpocznie się zupełnie nowe show "Gwiazdy tańczą na lodzie" ( 7 września 20.00 TVP2). Następnego dnia na Polsacie startuje druga edycja "Jak oni śpiewają" . Z kolei 9 września TVN wyemituje pierwszy odcinek 6 i ostatniej edycji swojego najpopularniejszego programu rozrywkowego czyli "Tańca z gwiazdami" - na zdjęciu gwiazdy, które zatańczą w 6 edycji. Kto zatańczy, kto zaśpiewa i co wygra?

W "Gwiazdy tańczą na lodzie" zobaczymy takie gwiazdy: Rafał Mroczek , Marcin Mroczek, Przemysław Saleta, Zygmunt Chajzer, Katarzyna Glinka, Ewa Sonnet, Przemysław Babiarz i Anna Popek, Marysia Sadowska, Olga Borys.

DIGITAL

W "Jak oni śpiewają" swoje umiejętności wokalne zaprezentują nam: Joanna Liszowska, Joanna Trzepiecińska, Aleksandra Woźniak, Małgorzata Teodorska, Jakub Tolak, Mikołaj Krawczyk, Dariusz Jakubowski, Piotr Skarga, Piotra Polka, Jakub Przebindowski, Kacper Kuszewski, Katarzyna Zielińska, Patricia Kazadi.

DIGITAL

Trudnych kroków tańca towarzyskiego na parkiecie programu "Taniec z gwiazdami" uczyć się będą: Sandra Lewandowska , Krzysztof Bosak, Tomasz Kammel, Justyna Steczkowska, Adam Fidusiewicz, Rafał Bryndal, Stachursky, Mateusz Damięcki, Daria Widawska, Anna Guzik, Isis Gee, Halina Mlynkova, Jacek Kawalec, Helena Vondrackova.

WOJCIECH OLSZANKA

Porównując listę uczestników poszczególnych programów doszliśmy do wniosku, że najlepiej spisali się producenci "Tańca z gwiazdami" . Chyba powinni dostać jakąś premię, ponieważ udało im się zaprosić do programu naprawdę parę gorących nazwisk. Widać, że telewizji TVN zależy na profesjonalnym i efektownym zakończeniu przygody z "Tańcem z gwiazdami".

TVN zarobił na pięciu edycjach programu mnóstwo pieniędzy. Show, które stworzyła stacja Waltera, było jedynym programem w polskiej telewizji, do którego specjalnie szyte były kreacje, za parę tysięcy złotych. Plotki o romansach czy kłótniach uczestników tylko podnosiły oglądalność programu. Na wiele tygodni przed wystartowaniem kolejnej edycji w mediach spekulowano na temat tego, kto się w niej pojawi.

Jedni dzięki temu programowi zyskali nowych wielbicieli (Cichopek, Mroczki, Kwaśniewska, Janiak, Rusin, Koroniewska, Ivan Komarenko) inny stali się obiektem żartów (Tusk, Dancewicz, Olbrychski). Dzięki temu programowi widzowie zapragnęli nauczyć się tanecznych kroków. Uczestnicy programu zaczęli otwierać szkoły tańca (Show dance, Star dance, Hakiel - Akademia Tańca) i zarabiać na tym interesie wielkie pieniądze. Największą popularnością cieszyła się 3 edycja programu, w której w finale zmierzyli się Rafał Mroczek i Ola Kwaśniewska. Wszystkie odcinki 3 edycji oglądało przeciętnie około 7 milionów widzów.

Program "Jak oni śpiewają" zgromadził przed telewizorami mniejsza widownię niż "Taniec z gwiazdami" , ale i tak sumy płynące z reklam nadawanych w trakcie show, zadowoliły stację Polsat. Agnieszka Włodarczyk, zwyciężczyni programu już na początku przyszłego roku wyda debiutancką płytę . Laureatka drugiego miejsca - Natasza Urbańska będzie gwiazdą nowego show TVP2, "Przebojowa Noc" .

Ciekawe jaką popularnością będzie cieszył się program "Gwiazdy tańczą na lodzie" - ale stawiamy na to, że show odniesie sukces. Jeśli uczestnicy w miarę dobrze opanują trudną sztukę (nomen omen) tańca na lodzie i zaczną ze sobą rywalizować - będzie hit. A w przypadku gdy uczestnicy nie poradzą sobie z jazdą figurową - będzie jeszcze większy hit - to okrutne, ale tak to już jest.

Podsumowując - biorąc pod uwagę mentalność naszego narodu i jego tendencje do naśmiewania się z wpadek gwiazd - będzie to prawdziwy przebój. Po prostu nie wygra ten kto zrobi piruet w powietrzu, tylko ten kto najbardziej efektownie przewróci się na... wiadomo co .

WOJCIECH OLSZANKA

Program "Taniec z gwiazdami" znów poprowadzą Kasia Skrzynecka i Hubert Urbański. W show "Jak oni śpiewają" w rolę gospodarzy wcielą się Kasia Cichopek i Krzysztof Ibisz. Najcięższe zadanie czeka Tatianę Okupnik i Macieja Kurzajewskiego, którzy poprowadzą "Gwiazdy tańczą na lodzie" . Oprócz prowadzenia rozmów z uczestnikami show, będą musieli sami pokazać jak się tańczy na lodzie.

Nagrodą główną w "Jak oni śpiewają" będzie kontrakt z firmą fonograficzną na wydanie debiutanckiej płyty. W "Gwiazdy tańczą na lodzie" gwiazdy rywalizowały będą o "Lodową gwiazdę". Najcenniejszą nagrodę otrzyma zwycięzca "Tańca z gwiazdami" , który ze studia TVN wyjedzie nowiutkim porsche.

Solent News / Rex Features

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.