Anna Popek

Anna Popek

Anna Popek to polska dziennikarka radiowa oraz telewizyjna. Pochodzi z Bytomia. Od 1999 roku związana jest z TVP, gdzie zaczynała od pracy w TVP Katowice oraz TVP Wrocław. W następnych latach zawodowo związała się z TVP 2. Pracowała również jako rzecznik prasowy.

Data urodzenia: 26 czerwca 1968 r.
Miejsce urodzenia: Bytom
Facebook: Facebook.com/AnnaPopekPL
Rodzina: córki Oliwia i Małgorzata

Anna Popek: życiorys

Anna Popek przyszła na świat 26 czerwca 1968 roku w Bytomiu. W 1987 roku została absolwentką I. Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Następnie ukończyła studia filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i zaoczne podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła również kurs organizowany przez BBC, który miał przygotowywać dziennikarzy do realizacji programów telewizyjnych.
Po ukończeniu studiów i kursu Anna Popek zaczęła pracę zawodową w TVP Katowice, następnie w TVP Wrocław, gdzie prowadziła program informacyjny. Następnym krokiem w jej karierze dziennikarskiej była TVP2, gdzie pracowała w redakcji ekonomicznej w "Panoramie". Następnie została rzecznikiem prasowym.
W 1999 roku Anna Popek została prezenterką TVP 1. Prowadziła programy: "Kawa czy herbata?", "Załóż się" i "Takty Nietakty". Została również doradcą profesora nauk ekonomicznych, ministra finansów Grzegorza Kołodki.
W 2007 roku Popek wzięła udział w programie rozrywkowym emitowanym przez TVP 2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". Wzięła udział w emitowanym wówczas przez TVN program "Taniec z gwiazdami", gdzie partnerował jej Cezary Olszewski, z którym zajęła 13. miejsce. Wystąpiła również w programie "Fort Boyard".
Anna Popek została jedną z prowadzących poranny program śniadaniowy TVP 2 "Pytanie na śniadanie". Wystąpiła również w epizodycznych rolach w serialach: "Na dobre i na złe", "M jak Miłość", "Barwy szczęścia", "Egzamin z życia", "Pitbull", "Czwarta władza".

Anna Popek: życie prywatne

Anna Popek w 1996 roku poślubiła szefa niewielkiej firmy telekomunikacyjnej Andrzeja Popka, z którym rozwiodła się po szesnastu latach małżeństwa. Mają dwie córki: Oliwię (ur. 1996 r.) i Małgorzatę (ur. 1998 r.).

Anna Popek: kontrowersje

W 2016 przy okazji tzw. "czystek w TVP" (serii zwolnień objęciu prezesury przez Jacka Kurskiego) Anna Popek jako jedna z niewielu sztandarowych dziennikarzy stacji utrzymała posadę, a także pozowała razem z nowym prezesem na konferencji prasowej, co zostało odebrane przez wielu ludzi jako brak lojności z niesłusznie zwolnionymi kolegami pracy. Atmosferę zaostrzyła dodatkowo postawa Popek, która usuwała nieprzychylne komentarze internautów na FB.

Zobacz także:

Beata Tadla - Agata Młynarska - Monika Zamachowska

anna popek

Więcej o:

anna popek