Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka. Posiadaczka czterooktawowego głosu. Jedna z najwybitniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Współpracowała z wybitnymi muzykami, jak Tomasz Stańko, Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Turnau.



Data urodzenia: 2.08.1972 r.
Miejsce urodzenia: Rzeszów
Instagram: @justynasteczkowska
Rodzina: mąż Maciej Myszkowski (od 2000 r.); dzieci: syn Leon (ur. 2000 r.), syn Stanisław (ur. 2005 r.), córka Helena (ur. 2013 r.)

Justyna Steczkowska - życiorys

Justyna Steczkowska przyszła na świat 2 sierpnia 1972 roku w Rzeszowie w muzycznej rodzinie nauczycielki muzyki Danuty i dyrygenta Stanisława. Dorastała z rodzicami i ośmiorgiem rodzeństwa. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec.

Justyna Steczkowska - kariera

Początkowo Justyna Steczkowska śpiewała w zespołach Wańka Wstańka, Agressiva 69, Duet, Shoco. Przełomem w życiu wokalistki okazał się program "Szansa na sukces", w którym wystąpiła w 1994 r. śpiewają piosenkę zespołu Manaam "Boskie Buenos". Okazała się być bezkonkurencyjną i wygrała cały program (nie tylko odcinek, ale i finał finałów). W nagrodę wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później Steczkowska wygrała Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich i reprezentowała Polskę w międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja. Tego samego roku zaprezentowała swoje utwory ("Wrogu mój" i "Dziewczyna szamana") na festiwalu w Sopocie, co zaowocowało współpracą z Grzegorzem Ciechowskim, który czuwał nad jej pierwszym albumem "Dziewczyna Szamana", który ukazał się w marcu 1996 r. i zdobył status platynowej płyty. Z płyty pochodzą przeboje: "Dziewczyna Szamana", "Grawitacja", "Oko za oko, słowo za słowo", "Niekochani". W 1997 r. Justyna Steczkowska wydała drugi album "Naga" (przeboje: "Za dużo wiesz", "Kici kici"). Kolejnymi wydawnictwami były: "Na koniec świata" w 1999 r. (przeboje: "Na koniec świata", "Burza"), "Dzień i noc" w 2000 r. (przeboje: "Kosmiczna rewolucja", "To nie koniec", "Świat jest niewierny"), "Mów do mnie jeszcze" w 2001 r. (poezja), "Alkimja" w 2001 r. (inspirowana muzyką żydowską; przeboje: "Śpiewaj 'Yidl mitn fidl'", "Świt! Świt!"), "Femme Fatale" w 2004 r., "Daj mi chwilę" w 2007 r. (przeboje: "Wracam do domu", "Tajemnice uczuć"), "Puchowe kołysanki" w 2008 r., "To mój czas" w 2009 r. (przeboje: "Tango", "To mój czas"), "Mezalianse" w 2011 r., "Puchowe kołysanki 2" w 2013 r., "Anima" w 2014 r. i "I na co mi to było?" w 2015 r. (nagrana z bałkańskim artystą Bobanem Markovicem).
Oprócz działalności muzycznej Justyna Steczkowska dała się poznać widzom, biorąc udział w programie "Taniec z Gwiazdami" (2007), prowadząc program "Gwiazdy tańczą na lodzie" (2007), prowadząc "W obiektywie Justyny Steczkowskiej" na Polsat Cafe (2009), będąc jurorem programu talent show "Voice of Poland". Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym sześciu Fryderyków i dwóch Wiktorów.

Justyna Steczkowska: życie prywatne

Justyna Steczkowska w 2000 roku wzięła ślub z modelem, architektem Maciejem Myszkowskim, z którym ma troje dzieci: syna Leona (ur. 2000 r.), syna Stanisława (ur. 2005 r.), córkę Helenę (ur. 2013 r.). W 2012 Myszkowski zachorował na raka. Wtedy też wokalistka zdecydowała się na zawieszenie pracy. Nagrana już płyta musiała poczekać na swoją premierę, a Steczkowska skupiła się na rodzinie i opiece nad chorym mężem.

justyna steczkowska