Małgorzata Walewska

Małgorzata Walewska

Małgorzata Walewska jest polską śpiewaczką operową. Śpiewała na deskach najbardziej znanych światowych oper. Od 2014 roku zasiada w jury programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Przez wiele lat była związana z Piotrem Kokosińskim.

Imię i nazwisko: Małgorzata Walewska
Data urodzenia: 5 lipca 1965
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: śpiewaczka operowa
Facebook: facebook.com/Małgorzata-Walewska
Instagram: @walewskamalgorzata

Małgorzata Walewska – kariera

Małgorzata Walewska ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie. Jeszcze będąc na studiach zdobywała swoje pierwsze nagrody na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Również jeszcze przed ukończeniem studiów związała się z Teatrem Wielkim w Warszawie.
Od 1996 roku śpiewała w Operze Wiedeńskiej, gdzie miała okazję poznać takie gwiazdy muzyki operowej jak: Luciano Pavarotti, Thomas Hampson i Placido Domingo. Występowała na deskach teatrów na całym świecie, między innymi w Madrycie, Lizbonie, Rzymie, Bolonii, Seatle i San Francisco. Występowała również w najbardziej znanych i cenionych operach, w tym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Royal Opera House w Londynie.
W 1999 roku znalazła się w zestawieniu tygodnika Times jako jedna z dziesięciu najsławniejszych Polaków. W 2008 roku została odznaczona Perłą Honorową za promowanie polskiej kultury. Od 2014 roku Małgorzata Walewska jest jurorką w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Małgorzata Walewska – rozstanie z mężem

Małgorzata Walewska przez wiele lat była związana z realizatorem dźwięku Piotrem Kokosińskim. Poznali się, gdy Walewska miała 17 lat i od tamtego czasu połączyła ich wielka więź. Przez intensywną pracę artystki i częste wyjazdy para rzadko się widywała i rozmawiała jedynie przez telefon. Decyzję o rozstaniu Walewska podjęła, gdy miała problemy ze zdrowiem. Podczas jednego z występów artystka straciła przytomność i w związku z tym spędziła kilka dni w szpitalu. Okazało się, że cierpi na boreliozę, a czas leczenia był również czasem refleksji i przemyśleń. W tym czasie śpiewaczka zdała sobie sprawę z tego, że jej związek nie jest idealny i postanowiła rozstać się z mężem.

małgorzata walewska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.