Anna Guzik

Anna Guzik

Anna Guzik to polska aktorka filmowa i teatralna. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli Żanety w serialu "Na Wspólnej", za którą widzowie ją pokochali. Jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce.Pełne imię i nazwisko: Anna Guzik
Data urodzenia: 15 sierpnia 1976r.
Miejsce urodzenia: Bielsko-Biała
Zawód: aktorka
Rodzina: mąż Wojciech, dwie córki
Facebook: facebook.com/Anna-Guzik-159599294135654

Anna Guzik - droga do kariery

Anna Guzik przyszła na świat w Bielsku-Białej. Dorastała w Katowicach. W 1999 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W tym samym roku miał miejsce jej debiut sceniczny. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zagrała w spektaklu pt. "Czyż nie dobija się koni?".
Anna Guzik po raz pierwszy przed kamerą wystąpiła w 1999 roku. Zagrała rolę Marzeny w filmie "Krugerandy". W 2000 roku otrzymała za ten debiut nagrodę przyznawaną przez ZASP, czyli Laur Dembowskiego. Dwa lata później prezydent miasta Bielsko-Biała uhonorował Annę Guzik nagrodą za "twórczą i inspirującą pracę na scenie".
Kolejnych kilka lat upłynęło Annie na wystąpieniach na deskach teatralnych. Zagrała w sztukach takich jak: "Balladyna", "Hotel Nowy Świat", "Allo, allo", "Szwejk", "Tramwaj zwany pożądaniem", "Zbrodnia i kara", "Iwona, księżniczka Burgunda", "Milczenie".
W latach 2000-2003 Guzik grywała epizodyczne role w serialach "Kasia i Tomek", "Król przedmieścia".

Anna Guzik, czyli serialowa Żaneta

Rok 2003 przyniósł przełom w karierze Anny Guzik. Została zaangażowana do pracy przy serialu "Na Wspólnej", w którym wcieliła się w rolę Żanety. Widzowie pokochali jej postać, a sama Guzik zaczęła zaliczać się do grona najsympatyczniejszych polskich aktorek.
W 2006 roku Anna Guzik otrzymała główną rolę tytułowej Heli w serialu "Hela w opałach". Serial gościł na antenie TVN ponad dwa lata.
W kolejnych latach widzowie mogli Annę Guzik oglądać na planie produkcji "Benek", "Senność", "Mała wielka miłość", "Agentki", "Miłość na wybiegu". W 2014 dołączyła do obsady "Pierwsza miłość", w którym grała ponad rok.

Zobacz także:

Grażyna Wolszczak - Renata Dancewicz - Ewa Gawryluk

anna guzik