Daria Widawska

Daria Widawska

Daria Widawska jest aktorką teatralną, serialową oraz filmową. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Zagrała popularnych serialach TVN tj. "Magda M", "39 i pół" czy "Prawo Agaty". Jest związana z Teatrem Capitol. Bierze udział w akcjach charytatywnych i społecznych.

Data urodzenia: 01.05.1977 r.
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Facebook: Facebook.com/DariaWidawskaFP
Związki: Michał Jarosiński (2007-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Iwo Jarosiński (ur. 2008 r.), Brunon Jarosiński (ur. 2015 r.)

Daria Widawska: życiorys i kariera

Daria Widawska wychowywała się w Trójmieście. Urodziła się w Gdańsku, a w Gdyni uczęszczała do liceum. W dzieciństwie uczyła się baletu (zaczęła naukę w wieku 3 lat), a także chodziła do szkoły muzycznej. Planowała studiować prawo lub stosunki międzynarodowe. Zmieniła zdanie w liceum. Zamiast uczęszczać na lekcje rosyjskiego, chodziła z koleżanką do Teatru Miejskiego - wówczas zafascynowała się aktorstwem. W 2000 r. została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie.

Widawska zadebiutowała w 1998 r. - zagrała w Teatrze Telewizji, w sztuce "Cesarska miłość". Rok później, otrzymała angaż do serialu "Tygrysy Europy". Następnie, pojawiła się m.in. w serialach "Twarze i maski", "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Tygrysy Europy 2", "Na dobre i na złe" czy "Klinika samotnych serc". Przełomowym momentem w jej karierze był angaż do "Magdy M.". Wcieliła się wówczas w postać Agaty, najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki. W kolejnych latach zagrała w pojedynczych odcinkach "Egzaminu z życia", "Facetów do wzięcia", "Heli w opałach" czy "Mamusiek". W 2007 r. po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w filmie "Hania" oraz wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" (zajęła 7. miejsce). Rok później zagrała jedną z głównych ról w "39 i pół". W 2009 r. wystąpiła w filmie telewizyjnym "I pół", powstałym na podstawie serialu. Rok później otrzymała nominację w plebiscycie "VIVA! Najpiękniejsi" w kategorii Najpiękniejsza Polka. W kolejnych latach otrzymała angaż do seriali "Apetyt na życie", "Rezydencja", "Samo Życie". W latach 2012-2015 grała w popularnym "Prawie Agaty". Widawska występuje również na deskach teatrów warszawskich m.in. Capitol czy Scena Prezentacje.

Daria Widawska: życie prywatne

Daria Widawska pod koniec 2008 r. poważnie zachorowała. Podejrzewano sepsę i mononukleozę. W noc sylwestrową przeszła operację. Przebywała na oddziale zakaźnym, potem na chirurgii i hematologii. Po kilku miesiącach wróciła do zdrowia.

Aktorka w 2007 r. wyszła za Michała Jarosińskiego. Przed ślubem byli parą przez 7 lat. W 2008 r. urodziła pierwsze dziecko, syna Iwo. W 2015 r. na świecie pojawił się drugi syn pary - Brunon.

Zobacz także:

Agnieszka Dygant - Prawo Agaty - Małgorzata Kożuchowska - Edyta Jungowska

daria widawska

Więcej o:

daria widawska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.