Stachursky

Stachursky

Stachursky, czyli Jacek Łaszczok, jest polskim wokalistą muzyki pop, dance i rock. Karierę muzyczną rozpoczynał w zespole Eve Boys. Debiutancki album „Taki jestem” miał premierę w 1994 roku. Od tej pory płyty artysty zdobywają status złotych i platynowych płyt.

Imię i nazwisko: Jacek Władysław Łaszczok – Stachursky
Data urodzenia: 26 stycznia 1966
Miejsce urodzenia: Czechowice – Dziedzice
Zawód: muzyk
Gatunki muzyczne: pop, dance, rock, eurodance
Instrumenty muzyczne: gitara
Facebook: facebook.com/jacekstachursky/
Instagram: @jacek_stachursky

Stachursky – życiorys

Zamiłowanie do muzyki Stachursky odziedziczył po ojcu – perkusiście jazzowym. Karierę muzyczną zaczynał w latach 80-tych ubiegłego wieku, w zespole rockowym Eve Boys. Później pracował jako DJ w radiu w Pszczynie. W tym okresie powstał pseudonim Stachursky, który wziął się od nazwiska znajomej Jacka.
Debiutancki singiel Stachurskiego „Taki jestem” ukazał się w 1994 roku i promował pierwszy album artysty pod tym samym tytułem. W 2006 roku wokalista za występ z piosenką „Z każdym Twym oddechem” otrzymał wyróżnienie Słowika Publiczności na Festivalu w Sopocie.
Na jesieni 2007 roku Stachursky występował w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką na parkiecie była Dominika Kublik–Marzec. Stachursky doznał kontuzji już podczas pierwszego odcinka programu, jednak za sprawą głosów widzów nie odpadł z rywalizacji. Wokalista zrezygnował z dalszego udziału w programie i ostatecznie zajął ostatnie 14. miejsce. Trzy lata później artysta wziął udział w programie „Królowie Densfloru”.

Stachursky – dorobek artystyczny

Według oficjalnych danych sprzedaż płyt i kaset Stachurskiego w Polsce wynosi prawie 700 tysięcy. Sześć albumów artysty zdobyło status platynowych płyt, a trzy („Finał”, „2009” i „Wspaniałe polskie przeboje”) status złotych płyt. Album Stachurskiego zatytułowany „Moje najlepsze piosenki” pokrył się platyną trzykrotnie. Oprócz albumów studyjnych wokalista ma na swoim koncie jeden album koncertowy „Live 2001” wydany w 2001 roku.

stachursky