Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji, jak "Och, Karol 2", "Wyjazd integracyjny", "Wkręceni". Od 2007 roku wciela się w postać Kasi Górki w serialu "Barwy szczęścia".


Data urodzenia: 19 kwietnia 1977 r.
Miejsce urodzenia: Świdnica
Wzrost: 162 cm
Instagram: @katarzynaglinka
Facebook: Facebook.com/KasiaGlinkaAktorka
Rodzina: syn Filip

Katarzyna Glinka: życiorys

Katarzyna Glinka przyszła na świat 19 kwietnia 1977 roku w Świdnicy. Dorastała w Dzierżonowie. Skończyła II. Liceum Ogólnokształcące. Była również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I. stopnia. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku aktorstwo.

Katarzyna Glinka: kariera

Katarzyna Glinka początkowo zaczęła grywać na scenach teatrów: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, następnie w Teatrze Polskim w Warszawie.
Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 2002 roku w epizodycznej roli w serialu "Samo życie". Następne były małe role w produkcjach: "Pierwsza miłość" (2004), "Panienki" (2004), "Zakręcone" (2005), "Francuski numer" (2006), "My baby" (2006), "Dlaczego nie!" (2007). W 2007 roku zaczęła wcielać się w postać Kasi Górki w serialu emitowanym przez telewizję TVP 2 "Barwy szczęścia". Jej bohaterka to przedsiębiorcza, zdecydowana, lecz przy tym niezwykle dobroduszna właścicielka klubu fitness. Kreacja Glinki podbiła serca widzów.
W 2009 roku Katarzyna Glinka zagrała w serialu "Tancerze", natomiast dwa lata później pojawiła się w dwóch komediach: "Wyjazd integracyjny" i "Och, Karol 2". Kolejnymi rolami były: Lenka Lipowska w "Od pełni do pełni" (2012), Marta we "Wkręceni" (2013), Małgorzata w "Karol, który został świętym" (2014), Dominika w "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (2016).
W 2007 roku aktorka wzięła udział w programie rozrywkowym TVP 2 "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie zajęła trzecie miejsce. W 2010 roku brała udział w programie "Taniec z gwiazdami", gdzie ze swoim tanecznym partnerem Stefano Terazzino zajęła drugie miejsce.

Katarzyna Glinka: życie prywatne

Przez 10 lat Katarzyna Glinka była żoną Przemysława Gołdona, z którym rozwiodła się w 2015 roku. Mają syna Filipa (ur. 2012 r.).

Zobacz także:

Katarzyna Zielińska - Marta Żmuda-Trzebiatowska - Julia Kamińska

katarzyna glinka

Więcej o:

katarzyna glinka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.