Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski jest aktorem teatralnym, filmowym, serialowym i dubbingowym. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (klasa fortepianu i klarnetu), a następnie Akademię Teatralną w Warszawie, w 1999 r. W 2007 r. został absolwentem podyplomowych studiów Master of Arts in Acting na Uniwersytecie w Manchesterze.

Data urodzenia: 21.06.1976 r.
Miejsce urodzenia: Słupsk
Wzrost: 1,71 m.
Facebook: Facebook.com/kuszewski.kacper

Kacper Kuszewski: życie zawodowe

Kacper Kuszewski przygodę z aktorstwem rozpoczął jeszcze w latach dziecięcych. Gdy miał 6 lat, wystąpił w spektaklu "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim", a rok później w musicalu "Les Miserables" w Teatrze Muzycznym. Kacper Kuszewski na dużym i małym ekranie pierwszy raz pojawił się w 1999 r. Zagrał epizody w filmie "Jak narkotyk" oraz serialu wojennym "Wszystkie pieniądze świata". W 2000 r. otrzymał angaż do jednego z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji - "M jak Miłość", w którym gra do dziś. W tym samym roku zagrał w "Strefie Ciszy" oraz wystąpił gościnnie w serialu "Twarze i maski". Po ukończeniu studiów, zaczął grać na deskach teatru Scena Prezentacje (1999-2000), a także w Teatrze Narodowym (2000 r.), Teatrze Polskim (2002-2003 r.). Występował w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Kuszewski zaczął otrzymywać także role w dubbingu. Użyczał głosu m.in. w produkcjach Disneya: "Aladyn: Powrót Dżafara", "Zakochany Kundel II: Przygody Chapsa", "Atlandyda: Powrót Milo". Użyczył głosu także Myszce Miki (w sześciu produkcjach). Użyczył głosu postaci w serii filmów o Harrym Potterze - Percy'emu Weasleyowi. W 2005 r. wcielił się w postać Witolda Brożka w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem". Trzy lata później zagrał w spektaklu Teatru Telewizji "Pseudonim Anoda". Występował także w programach telewizyjnych typu talent show. Wzrost popularności zaowocował kolejnymi propozycjami zawodowymi. Zaczął grać w Teatrze Roma, w sztuce "Berlin, czwarta rano". Obecnie występuje we wrocławskim Teatrze Pieśń Kozła. W 2011 r. użyczył głosu głównemu bohaterowi "Gwiezdnych Wojen", Luke'owi Skywalkerowi (4., 5. 6. część). W 2013 r. pojawił się w serialu "Hotel 52", a rok później zagrał w filmie "Wkręceni". W 2015 r. odbyła się premiera drugiej części komedii - "Wkręceni 2". W tym samym roku nagrał płytę "Album Rodzinnym", na którym nagrał 11. piosenek inspirowanych szlagierami międzywojennymi. W 2016 r. został wokalistą zespołu Leszcze.

Kacper Kuszewski: telewizja

Kacper Kuszewski wystąpił w dwóch programach telewizyjnych. W 2008 r. wziął udział w wokalnym talent-show "Jak oni śpiewają?", w którym zajął 3. miejsce. W 2011 r. wystąpił w 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". W parze z Anną Głogowską wywalczył Kryształową kulę.

Kacper Kuszewski: życie prywatne

Kacper Kuszewski pochodzi z artystycznej rodziny. Matka, Małgorzata Szudarska jest aktorką, a ojciec, Jarosław Kuszewski - reżyserem. Kuszewski należy do grona artystów, którzy chronią swoje życie prywatne. W wywiadzie dla "Party", poinformował, że będzie rozmawiał z mediami tylko w sprawach zawodowych: "Tę decyzję podjąłem bardzo wiele lat temu, gdy oglądalność "M jak miłość bardzo urosła. Byłem wtedy młodym aktorem i widziałem, co się dzieje z niektórymi moimi znajomymi. Dali mediom palec, a one całkiem ich wchłonęły i przemieliły. Mam poukładane życie osobiste, nie jestem do wzięcia".

Zobacz także:

Małgorzata Kożuchowska - Edyta Olszówka - Marcjanna Lelek

kacper kuszewski

Więcej o:

kacper kuszewski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.