"M jak miłość", w którym Kacpra Kuszewskiego w roli Marka Mostowiaka mogliśmy oglądać już od początku emisji, stało się dla niego furtką do ogromnej rozpoznawalności. Choć aktor z powodzeniem mógłby dziś monetyzować swoje życie prywatne, przez lata kariery nie chciał tego robić. Nigdy nie opowiadał też w mediach o związkach i zawsze unikał związanych z tym tematów. Kuszewski, który udzielił wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi w Świecie Gwiazd, przyznał, że zainteresowanie jego prywatnością jest dla niego dużym obciążeniem.
Podczas wywiadu Mateusz Szymkowiak postanowił wprost zapytać swojego rozmówcę, czy jest kochliwą osobą. Rozbawiony Kacper Kuszewski odpowiedział jedynie krótkim "nie". Bardzo obszernie wyjaśnił, dlaczego stawia granice, jeśli chodzi o prywatność. - Nie byłem na to [populraność - przyp. red] gotowy, nie wiem, czy da się na coś takiego być gotowym. To jedna z większych dram w moim życiu i do dzisiaj nie przyzwyczaiłem się do tego, że jestem tak rozpoznawalny, tak popularny - powiedział. Kuszewski przyznał również, że zainteresowanie nim stało się ogromne ze względu na oglądalność serialu. - To nie jest po prostu popularność, "M jak miłość" oglądali absolutnie wszyscy. W tamtych latach wiedziałem, że gdziekolwiek nie pójdę i nie wejdę w jakiekolwiek miejsce publiczne, zostanę zauważony i rozpoznany - tłumaczył.
Kacper Kuszewski powiedział również otwarcie, że dla niego świadomość, iż wszyscy wiedzą, kim jest, jest czymś strasznym. - Natychmiast zacząłem uczyć się budować jakieś mury i granice, chronić to. Życie prywatne z definicji polega na tym, że jest prywatne, więc ja nie chcę do niego zapraszać milionów widzów serialu "M jak miłość" - wyjaśnił.
W tej samej rozmowie Kacper Kuszewski wyjawił również, że zdiagnozowano u niego ADHD. Opowiedział także, że przeszedł terapię. - Dla mnie doświadczenie z psychoterapią to było cudowne doświadczenie. To jest doświadczenie, które powinno się każdemu zdarzyć bezwzględnie - mówił. Tak osobiste wyznanie to prawdziwa rzadkość ze strony aktora. Kuszewski podkreślił, że od niedawna czuje się na tyle pewnie, aby w taki sposób otwierać się przed mediami. - Liczę na to, że to może komuś przyniesie też jakąś korzyść - wyjaśnił.
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.