Marcin Mroczek

Marcin Mroczek

Marcin Mroczek jest aktorem niezawodowym. Z wykształcenia jest inżynierem. Szerokiej publiczności jest znany z roli Piotra Zduńskiego w "M jak Miłość". Razem z Edytą Herbuś zwyciężył w 2. Konkursie Tańca Eurowizji. Ma brata bliźniaka - Rafała Mroczka.

Data urodzenia: 18.07.1982 r.
Miejsce urodzenia: Siedlce
Wzrost: 1,78 m.
Facebook: Facebook.com/Marcin-Mroczek-340653229309380
Instagram: Instagram.com/mroczek_marcin
Związki: Marlena Muranowicz (2013-obecnie)
Dzieci: Ignacy Mroczek (ur. 2016 r.)

Marcin Mroczek: życiorys i kariera

Marcin Mroczek urodził się i wychowywał w Siedlcach. Przyszedł na świat kilka minut po bracie bliźniaku, Rafale Mroczku. Rodzice aktora nie wiedzieli o jego istnieniu aż do momentu porodu. Oprócz brata Mroczek ma także starszą o trzy lata siostrę - Agatę. W dzieciństwie należał do zespołu tańca współczesnego Caro Dance. Na studia wyjechał do Warszawy. Ukończył Politechnikę Warszawską (wydział inżynierii lądowej).

Marcin Mroczek w wieku 18 lat, razem z bratem, wziął udział w castingu do serialu "M jak Miłość". Zgłosiła ich mama, jednak poinformowała synów o tym dopiero po wysłaniu formularzy. Mroczek przeszedł oba etapy castingu i otrzymał angaż do serialu. Od 2000 r. wciela się w postać Piotra Zduńskiego. Jego serialową małżonką jest Kinga Zduńska, grana przez Katarzynę Cichopek. Rola w "M jak Miłość" przyniosła mu ogromną popularność. Dzięki serialowi stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów. W 2003 r. zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem". Rok później zagrał w miniserialu o tym samym tytule. W 2010 r. pojawił się w filmach: "Dancing for you" oraz zagranicznej produkcji (prod. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Litwie oraz na Ukrainie) "Wesoła wdówka". W 2006 r. zwyciężył w programie "Show!Time", emitowanym na Polsacie. W tym samym roku wystąpił w 4. edycji "Tańca z Gwiazdami". Razem z Edytą Herbuś zajął 3. miejsce. W 2007 r. zajął 1. miejsce w ukraińskiej edycji tanecznego show. Jego partnerką taneczną była Hanna Pełypenko. Rok później wystartował w tanecznym Konkursie Eurowizji. Podobnie jak w "TzG" tańczył z Edytą Herbuś. Zdobyli łącznie 154 punkty i zwyciężyli w 2. edycji konkursu. W 2015 r. zaczął występować w Teatrze Palladium, w przedstawieniu "Mayday II".

Marcin Mroczek: życie prywatne

Marcin Mroczek w latach 2004-2008 był w związku z prezenterką TV Agnieszką Popielewicz. Po rozstaniu z gwiazdą Polsatu, związał się z Marleną Muranowicz. Zerwali po dwóch latach, jednakże wrócili do siebie po kilku miesiącach. W lipcu 2013 r. wzięli ślub. W 2016 r. urodził się syn pary, Ignacy.

Zobacz także:

Rafał Mroczek - Katarzyna Cichopek - M jak miłość - Agnieszka Popielewicz

marcin mroczek

Więcej o:

marcin mroczek