Najbardziej wpływowe dziewczyny Hollywood!

Paris, Britney i Lindsay zestarzały się i powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują nowe twarze. Kto teraz króluje w Hollywood?

Magazyn "US Weekly" postanowił stworzyć listę dziesięciu najbardziej wpływowych gwiazdek Hollywood . Wszystkie piękne, wpływowe, przebojowe i obrzydliwie bogate. O dziwo na szczycie listy króluje najmłodsza z nich, czyli...

1. Miley Cyrus (15 lat)

Miley Cyrus (Fot. Chris Pizzello AP)

Bilety na jej trasę koncertową sprzedają się jak świeże bułeczki. Jako Hannah Montana robi wszystko - śpiewa, tańczy, gra, robi interesy, zawsze uśmiechając się. W ubiegłym roku supergwiazda zarobiła 3,5 miliona dolarów . Miley odniosła większy sukces niż Lindsay Lohan i Mandy Moore. Ciekawe, ile będzie zarabiać jako pełnoletnia gwiazda.

2. Taylor Swift (18 lat)

Taylor Swift (Fot. PR Photos)

Gdy debiutancka płyta Swift rozeszła się w 2 milionach egzemplarzy, wytwórnia płytowa podarowała jej przystrojonego różowego Chevy Silverado z 2008 roku jako prezent urodzinowy. Gwiazda przekazała go na obóz dziecięcy. Może nie lubiła różowego. Piosenkarka country wyżej niż Rihanna, wow!

3. Rihanna (19 lat)

Rihanna (Fot. Hermann J. Knippertz AP)

Jej "Umbrella" była piosenką tego lata , królując przez siedem tygodni na szycie listy przebojów. Piosenkarka mówi, że to nie wszystko, na co ją stać: "Rozglądam się za rolą filmową, pracuję nad własnym biznesem" . Obecnie sprzedaje własną linię parasolek . Każdy biznes dobry, Paris Hilton coś o tym wie.

4. Vanessa Hudgens (19 lat)

Pomimo skandalu z nagimi zdjęciami , aktorko-piosenkarka zarobiła w ubiegłym roku 2 miliony dolarów dzięki gigantowi kasowemu Disneya "High School Musical" . Plany ma ambitne, jak powiedziała:

Czas na nowe pokolenie. Bycie jego częścią jest wspaniałe.

5. Ashley Tisdale (22 lata)

Kolejna gwiazda HSM, tylko bardziej pruderyjna i bez nagich zdjęć krążących po sieci. Już w wieku 3 lat miała własnego menadżera, a jako 12-latka śpiewała dla Billa Clintona w Białym Domu. O sobie mówi:

Nie piję, nie palę. Takie są moje preferencje. Moja mama nigdy nie piła ani nie paliła, wdałam się w nią.

6. The Cheetah Girl: Bryan (23), Williams (21) i Bailon (24)

The Cheetah Girls (Fot. PR Photos)

Kolejne trzy gwiazdki związane z wytwórnią Disneya - jeśli robić karierę za młodu, to najlepiej tam! Ich debiutancki album rozszedł się w około 2 mln egzemplarzy, a dzięki koncertom ich konto zaokrągliło się o dodatkowe 26 mln dolarów. Adrienne Bailon miała zastąpić Hudgens po skandalu ze zdjęciami, ale ku radości fanów HSM Vanessa wróciła do łask Disneya.

7. Blake Lively (20 lat)

Blake Lively (Fot. PR Photos)

W Polsce może jeszcze niewielu o niej słyszało, ale za granicą robi karierę jako Serena w serialu "Gossip Girl". W przygotowaniu do roli pomogły jej szkolne lata:

Byłam w wszystkich zaawansowanych klasach, sześciu klubach, byłam cheerleaderką, a także przewodniczącą klasy.

8. Amanda Bynes (21 lat)

Amanda Bynes (Fot. PR Photos)

W samym ubiegłym roku Bynes wystąpiła w przebojowym musicalu "Lakier od włosów", komedii romantycznej "Sydney White" i wypuściła własną linię ubrań, Dear. Na dokładkę dwa razy znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych gwiazd według "Forbes".

9. Raven Symone (22 lata)

Raven Symone (Fot. PR Photos)

Pamiętacie małą Olivię z "Bill Cosby Show"? Teraz podrosła i nie ogranicza się tylko do aktorstwa: jest także piosenkarką pop, autorką piosenek, producentką telewizyjną i tancerką. Podobnie jak wspomniane wcześniej dziewczyny, zagrała w obydwu częściach "The Cheetah Girl".

10. Ellen Page (20 lat)

Ellen PageEllen Page Ellen Page (Fot. Mark J. Terrill AP)

Udział w hicie "Juno" jest dopiero początkiem jej kariery aktorskiej. Została nominowana do Oscara i Złotego Globu, a gwiazda Jennifer Garner określiła ją mianem "najbardziej wpływowej kobiety Hollywood".

Niestety według "US Weekly" Ellen zamyka dopiero pierwszą dziesiątkę, ale pnie się w górę !

Więcej o: