Najlepiej zarabiający aktorzy 2007 roku

2007 rok mamy już za sobą. Kto zagrał w najbardziej kasowych produkcjach minionego roku i zarobił najwięcej wśród hollywoodzkich gwiazd?

 

Według listy przygotowanej przez Quigley Publishing Company's w 2007r. fortuna uśmiechnęła się najszerzej do Johnny'ego Deppa. Dwa jego filmu, "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" i "Sweeney Todd", okazały się kasowym sukcesem, pięknie zaokrąglając kwotę na koncie aktora. Johnny pojawił się już po raz trzeci na liście dziesiątki najlepiej zarabiających aktorów. Pierwszy raz w na szóstym miejscu w 2003r., a następnie dwa lata później jako drugi (wyprzedził go jedynie Tom Cruise).

 

 

Drugie miejsce zagarnął Will Smith, który przypływ gotówki zawdzięcza roli w filmie "Jestem legendą", a jako trzeci uplasował się George Clooney. Prawdziwym "starym wyjadaczem" na tej liście jest Tom Cruise, który od 1983r. znalazł się w pierwszej dziesiątce aż 20 razy, w tym siedmiokrotnie na pierwszym miejscu. Po raz pierwszy od 24 lat w czołówce najlepiej zarabiających hollywoodzkich gwiazd nie znalazła się żadna kobieta. Oby ten rok okazał się dla pań znacznie bardziej udany.

 

 

Oto pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających aktorów:

 

 

1. Johnny Depp ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata", "Sweeney Todd")
2. Will Smith ("Jestem legendą")
3. George Clooney ("Michael Clayton" i "Ocean's Thirteen")
4. Matt Damon ("Ultimatum Bourne'a" i "Ocean's Thirteen.")
5. Denzel Washington ("The Great Debaters" i "American Gangster")
6. Russell Crowe ("American Gangster" i "3:10 do Yumy")
7. Tom Cruise ("Ukryta strategia")
8. Nicolas Cage ("Ghost Rider" i "Skarb Narodów: Księga Tajemnic")
9. Will Ferrell ("Ostrza chwały")
10. Tom Hanks ("Wojna Charliego Wilsona")

 

 

Według prognoz w przyszłym roku na tej liście będą królować Shia LaBeouf ("Transformers", "Niepokój") oraz aktorka Ellen Page ("Juno").