Miley Cyrus

Miley Cyrus

Miley Cyrus to amerykańska piosenkarka, kompozytorka i aktorka. Zaczęła karierę jako dziecko w serialu "Hannah Montana" u boku ojca, następnie zdobyła jeszcze większą popularność w świecie muzyki. Obecnie jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych gwiazd USA.

Imię i nazwisko: Destiny Hope Cyrus
Data urodzenia: 23.11.1992
Miejsce urodzenia: Franklin, stan Tennessee, USA
Wzrost: 165 cm
Instagram: @mileycyrus
Związki: Tyler Posey, Nick Jonas, Justin Gaston, Josh Bowman, Dane Cook, Stella Maxwell, Patrick Schwarzenegger, Liam Hemsworth (2009-2013, 2016-2018, grudzień 2018 małżeństwo, sierpień 2019 rozwód)

Miley Cyrus: dzieciństwo

Miley Cyrus dzieciństwo spędziła na planie filmowym. W 2006 roku dostała główną rolę w serialu Disneya "Hannah Montana", co przysporzyło jej ogromną popularność wśród dzieci i młodych nastolatków. Grała tam tytułową rolę nastoletniej piosenkarki, która ukrywa się przed popularnością pod imieniem Miley Stewart.

Miley Cyrus pierwsze koncerty dawała właśnie jako Hannah Montana, łącząc się ze swoim ekranowym wizerunkiem. W 2007 roku wydała album, na którym przedstawiła się z imienia i nazwiska i który był jej pierwszym albumem autorskim.

Miley Cyrus: kariera muzyczna i filmowa

Pierwszy album łączony pod własnym nazwiskiem i fikcyjnej Hannah Montany Miley Cyrus wydała w 2007 roku. W 2008 roku wydała drugą płytę "Breakout", w 2009 roku Billboard wydał ranking, w którym została czwartą najlepiej sprzedającą muzykę artystką.

Prócz kariery muzyczniej Miley Curys rozwijała również swoją karierę filmową. Zaczynała od dubbingu do filmu animowanego "Bolt", za co otrzymała nominację do Złotego Globu.

Pomiędzy kolejnymi albumami i występami w filmach, do mediów zaczęły trafiać jej kontrowersyjne zdjęcia, dokumentujące ekscesy gwiazdy.

miley cyrus