Blake Lively

Blake Lively

Blake Lively to aktorka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Sławę zdobyła dzięki roli w serialu "Plotkara", w którym wcieliła się w Serenę vad der Woodsen, jedną z głównych bohaterek. Aktorka podjęła współpracę z domem mody Gucci, wystąpiła w kilku kampaniach reklamowych promujących bieżące kolekcje.

Data urodzenia: 25 sierpnia 1987 r.
Miejsce urodzenia: Tarzana (USA)
Pełne imię i nazwisko: Blake Christiana Lively
Instagram: @blakelively

Blake Lively: życiorys i początki kariery

Blake Lively przyszła na świat 25 sierpnia 1987 roku w Tarzana jako córka aktora Erniego Lively i łowcy talentów Elaine. Dorastała z dwójką starszych braci i dwoma starszymi siostrami.
Od najmłodszych lat Blake interesowała się aktorstwem, największym autorytetym był od zawsze jej ojciec. W wieku pięciu lat poszła na casting do filmu "Pani Doubtfire", jednak nie dostała wymarzonej roli. W 1998 roku wystąpiła w reżyserowanym przez ojca filmie "Sideman", jednak zniechęciła się do aktorstwa. Przez całe dzieciństwo uczęszczała do trzynastu różnych szkół.

Blake Lively: rozwój kariery

W 2005 po namowach swojego brata Erica, Blake Lively nawiązała współpracę z agentem gwiazd. Zgłosiła się na casting do filmu dla młodzieży "Stowarzyszenie wędrujących jeansów", gdzie zagrała rolę Bridget. Film stał się hitem na całym świecie.
W 2006 roku Lively zagrała w dwóch filmach: "Przyjęty" i "Śmiertelna wyliczanka", jednak największą popularność przyniósł jej rok 2007. To właśnie wtedy zagrała w serialu "Plotkara" ("Gossip girl"). Zagrała tam Serenę van der Woodsen, główną bohaterkę. Fabuła serialu opowiadała o grupie zamożnych nastolatków. Ich perypetie, problemy, romanse, imprezy, tajemnice i skandale opisuje tajemnicza blogerka, ukrywająca się pod pseudonimem Plotkara (Gossip Girl). Serial miał sześć sezonów, ale dopiero w ostatnim okazało się kto jest autorem wspomnianej witryny w sieci.
W następnych latach Blake Lively zagrała w filmach: "Zakochany Nowy Jork" (2008), "Stowarzyszenie wędrujących jeansów 2" (2008), "Prywatne życie Pippy Lee" (2009), "Miasto złodziei" (2010), "Prowincjuszka" (2011), "Green Lantern" (2011), "Savages: ponad prawem" (2012), "Wiek Adaline" (2015).

Życie prywatne Blake Lively

W 2012 roku Blake Lively wyszła za mąż za Ryana Reynoldsa, z którym ma córkę James (ur. 2014 r.).

Zobacz także:

Jennifer Aniston - Ryan Reynolds - Scarlett Johansson - Ed Westwick

blake lively

Więcej o:

blake lively