"Milionerzy". Który dziewiętnastowieczny poeta to kobieta? Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego

W 529. odcinku "Milionerów" padło pytanie z dziedziny literatury. Uczestnik nie był pewny odpowiedzi, dlatego skorzystał z koła ratunkowego.

Więcej na temat "Milionerów" przeczytasz na portalu Gazeta.pl

W 529. odcinku "Milionerów" najwięcej trudności sprawiło pytanie z kategorii literatury. Mężczyzna długo główkował nad odpowiedzią.

Który dziewiętnastowieczny poeta to kobieta? 

  • A. Piotr Odmieniec Włast
  • B. Wiktor Gomulicki
  • C. Antoni Edward Odyniec
  • D. Kornel Ujejski

Schody pojawiły się już przy czwartym pytaniu. Mężczyzna już po przeczytaniu zagadnienia przez Huberta Urbańskiego wiedział, że nie poradzi sobie z odpowiedzią samodzielnie. Postanowił wykorzystać koło ratunkowe i zapytał publiczność. Zdaniem zgromadzonych na widowni osób, poprawna odpowiedź kryła się pod wariantem A.

Który dziewiętnastowieczny poeta to kobieta. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Uczestnik posłuchał publiczności i zaznaczył odpowiedź A. Była to słuszna decyzja. Pod tym pseudonimem bowiem pisała i wydawała swoją twórczość Maria Jakubina Komornicka. Pisarka w pewnym momencie swojego życia oświadczyła, że czuje się mężczyzną, stąd zmiana imienia i nazwiska.

"Milionerzy". Zaskakujące pytania z poprzednich odcinków

W 527. odcinku teleturnieju pani Patrycja musiała odgadnąć znaczenie pewnego rosyjskiego epitetu. Uczestniczka postanowiła strzelać, niestety, tym razem jej się nie udało.

Gdzie najprędzej znajdziemy klawiaturę typu AZERTY? Takim zagadnieniem została zaskoczona z kolei Dominika, uczestniczka walcząca o milion w 522. epizodzie programu. 

Co to szynel? Na to pytanie musiał odpowiedzieć uczestnik 519. odcinka "Milionerów". Koło ratunkowe wykorzystał na telefon do mamy. Ta, na szczęście, znała prawidłową odpowiedż.

Oglądaliście ostatni odcinek "Milionerów"?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.