"Milionerzy". Czego liście są owłosione od spodniej strony? Uczestnik miał niemały problem z pytaniem

W 512. odcinku padło pytanie biologiczne. Uczestnik zastanawiał się długo, ale w końcu zaznaczył odpowiedź. Prawidłową? Sprawdź, jak mu poszło.

Więcej na temat "Milionerów" przeczytasz na portalu Gazeta.pl

W 512. odcinku "Milionerów" mogliśmy obserwować, jak o główną wygraną walczył Wiktor Bochenek, który pracuje jako dziennikarz. Mężczyzna doszedł aż do pytania za 125 tysięcy. Niestety, sprawiło mu ono niemały problem.

Czego liście są owłosione od spodniej strony, podłużne, wąskie i zwężają się na obu końcach?

A. dębu szypułkowego

B. wierzby białej

C. kasztanowca czerwonego

D. lipy szerokolistnej

Po długiej dedukcji Pan Wiktor zaznaczył odpowiedź D. Chociaż nie miał pewności, zdecydował się zaryzykować. Czy mu się to opłacało?

"Milionerzy". Czego liście są owłosione od spodniej strony, podłużne, wąskie i zwężają się na obu końcach? Znamy odpowiedź

Okazuje się, że prawidłowa odpowiedź kryje się pod wariantem B. To wierzba biała ma takie charakterystyczne liście. Hubert Urbański podziwiał uczestnika za odważną grę, pomimo że mężczyzna  zaznaczył złą odpowiedź.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 462. odcinku "Milionerów" Szymon Batura  z Poznania, chociaż, jak sam zaznaczył, nie jest specjalistą od ogrodnictwa, prawidłowo odpowiedział na pytanie dotyczące pergoli.

Z kolei Artur z 460. odcinka nie miał pojęcia, czym jest trylinka. Tym razem niezawodna okazała się pomoc publiczności. 

O "nieocenionej publiczności" zapomniała z kolei Barbara, walcząca o milion w 461. odcinku teleturnieju. Kobieta nie wiedziała, kto wraz z Mieczysławem Biegunem otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1978 roku.

Oglądaliście ostatni odcinek "Milionerów"?

Więcej o: