"Milionerzy". "Pergola to budowla ogrodowa na przykład w postaci zacienionej..." Uczestnik swoją historią rozbawił kuzynkę

W 462. odcinku "Milionerów" o najwyższą wygraną walczył Szymon Batura. Poznaniak został zapytanę o pergolę. Odpowiedział zdecydowanie, chociaż nie miał pojęcia o ogrodnictwie.

Więcej o programie "Milionerzy" przeczytasz na portalu Gazeta.pl

W powtórce 462. odcinka "Milionerów" mogliśmy obserwować grę Szymona Batury. Specjalista ds. HR z Poznania przyznał, że ewentualną wygraną pragnie przeznaczyć na podróże. Towarzyszyła mu kuzynka Kasia. Już drugie pytanie odrobinę wybiło uczestnika z rytmu, ostatecznie jednak Szymon zachował zimną krew.

"Milionerzy". Pergola to budowla ogrodowa na przykład w postaci zacienionej:

A. szosy
B. autostrady
C. arterii
D. alei

Zobacz wideo Jurorzy "MasterChef Junior" o tym, na jakie konkurencje najbardziej czekają w programie

Szymon już na wstępie zaznaczył, że nie czuje się dobrze w dziedzinie ogrodnictwa. Przytoczył w tym miejscu zabawną historię, która rozbawiła siedzącą na widowni kuzynkę.

Mistrzem ogrodnictwa nie jestem. Nawet mi kiedyś fasolka hodowana w ramach doświadczenia w podstawówce umarła - wspominał uczestnik.

O dziwo jednak, mężczyzna nie zastanawiał się długo nad wyborem odpowiedzi. Ostatecznie zaznaczył wariant D. Prowadzący postanowił jednak potrzymać jeszcze chwilę widzów i uczestnika w niepewności, bowiem właśnie przed przeczytaniem prawidłowej odpowiedzi, ogłosił przerwę.

"Milionerzy". "Pergola to budowla ogrodowa na przykład w postaci zacienionej..." Znamy odpowiedź 

Okazało się, że Szymon miał rację. Pergola bowiem, według definicji, jest budowlą ogrodową w postaci zacienionej alei, która składa się z dwóch rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek podtrzymujących rośliny, najczęściej pnące.

Hubert Urbański potwierdził, że uczestnik wybrał prawidłową odpowiedź, po czym płynnie przeszedł do kolejnego pytania.

Znaliście prawidłową odpowiedź na pytanie z 462. odcinka "Milionerów"?

Więcej o: