"Barwy szczęścia"

"Barwy szczęścia"

"Barwy szczęścia" to polski serial telewizyjny. Jego akcja rozgrywa się w Warszawie. Serial opowiada o losach mieszkańców osiedla "Pod sosnami", przy ulicy Zacisznej. Bohaterowie to zarówno młodzi ludzie, jak i ci starszego pokolenia. Serial emitowany jest na antenie TVP 2 od 2007 roku.

Czas trwania odcinka: 25 min.
Lata emisji: 2007 - obecnie
Nagrody: 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera Teletygodnia)
Gatunek: obyczajowy

"Barwy szczęścia: popularność

Premiera pierwszego odcinka odbyła się 27.09.2007 r. Serial w 1. sezonie był emitowany dwa razy w tygodniu. W seriach 2-5 i 8: cztery razy w tygodniu. W 6-7 i 9 - pięć razy. "Barwy szczęścia" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali obok "M jak Miłość" i "Na dobre i na złe", o czym świadczy nagroda specjalna tj. Złota Telekamera "Tele Tygodnia". Najchętniej oglądany odcinek serialu miał 6 825 396 widzów. Średnia oglądalność utrzymuje się na poziomie 4,5 mln.

"Barwy szczęścia": Bohaterowie i najważniejsze wątki

Marta Walawska (Katarzyna Zielińska) i Robert Romanowski (Marcin Czarnik) - para dziennikarzy. Byli małżeństwem (dla obojga było to drugi związek małżeński). Wspólnie wychowywali córkę Roberta z poprzedniego związku. Rozstali się z powodu zdrady Roberta. Marcin Czarnik nie gra już w serialu.
Kasia Górka (Katarzyna Glinka) - córka Stefana i Jadwigi Górków. Przez sześć lat pracowała w nocnym klubie jako kelnerka topless. Gdy wróciła do kraju, zamieszkała na osiedlu "Pod Sosnami"
Małgorzata (Adrianna Biedrzyńska) i Bogdan (Kazimierz Wysota) Zwoleńscy - małżeństwo z długim stażem. Wychowali trójkę dzieci (Magdy, Pawła i Natalii), które szybko się usamodzielniły.
Barbara i Zenon Grzelakowie (Jan Pęczek ) - małżeństwo w średnim wieku. Oboje byli doświadczeni przez los, sprowadzili się na Zaciszną.
Zdzisław (Zbigniew Buczkowski) i Róża (Anna Gornostaj) Cieślakowie - Zdzisław od lat pracuje w warsztacie samochodowym Zenona Grzelaka. Mają syna, Władka który jest gejem.
Władek Cieślak (Przemysław Stippa), Maciej Kołodziejski (Tomasz Mycan), Sabina(Barbara Kurzaj) i Kajtek (Jakub Dmochowski) Nowakowie - Waldek jest synem Zdzisława i Róży. Związał się z Sabiną, z którą ma syna Kajtka. Potem przyznał się, że jest gejem i związał się z Maćkiem.
Maria Pyrka-Złota (Izabela Kuna) i Marek Złoty (Marcin Perchuć) - Marek jest drugim mężem Marii. Jej pierwszy mąż Roman zmarł na zawał serca. Wspólnie wychowywali pięcioro dzieci. Po śmierci męża, poznała Marka Złotego. Izabela Kuna nie gra już w serialu. Postać przez nią grana wyjechała do Finlandii.
Iwona (Izabela Zwierzyńska) i Alek Koryccy (Krzysztof Wach ) - są studentami medycy. Zakochali się w sobie na studiach. Początki ich związku były trudne. Alek ukrywał przed ukochaną tajemnicę - okazało się, że jest muzułmaninem. Mimo przeciwności losu i braku akceptacji otoczenia, postanowili być razem, wzięli cichy ślub.
Sara Brown (Dominika Kimaty) i Daniel Rosiak (Dawid Kartaszewicz) - Sara pojawiła się na Zacisznej dość nieoczekiwanie. Była dziewczyną Adama Jakubika, z którym mieszkała w Irlandii. Potem związała się z Danielem.
Natalia Zwoleńska (Maria Dejmek) i Irek Redyk (Otar Saralidze) - Natalia jest córką Małgorzaty i Bogdana oraz siostrą Magdy i Pawła. Na studiach prawniczych poznała Irka. Natalia z początku traktowała Irka jak przyjaciela - na początku ich związku, wciąż wracała myślami do byłego chłopaka, Łukasza, który ostatecznie wrócił do byłej żony. Natalia i Irek nie byli sobie wierni - oboje mieli romanse.
Jola Grzelak-Kołowska (Małgorzata Potocka) i Jan Kozłowski (Przemysław Redkowski) - Jola jest byłą żoną Zenka Grzelaka. Jeszcze w trakcie małżeństwa wyjechała do Włoch, a po powrocie rozwiodła się z mężem. Uważana jest za czarną owcę w rodzinie. Wszystko się zmieniło, gdy poznała o 20 lat młodszego Janka.
Stefan Górka (Krzysztof Kiersznowski) Oksana Górka (Olena Leonenko) i Waleria Koszyk (Ewa Ziętek) - Stefan jest emerytowanym strażakiem. Po śmierci żony Jadwigi, związał się z Oksaną. Wzięli ślub, jednakże Stefan padł ofiarą jej intrygi - okazało się, że na Ukrainie miała już męża, z którym nie wzięła rozwodu. Oksana, aby móc legalnie przebywać w Polsce, musiała związać się z Polakiem. Gdy prawda wyszła na jaw, Stefan związał się z Walerią.
Anna (Dorota Kolak) i Jerzy (Bronisław Wrocławski) Marczakowie - są kochającym się małżeństwem. Mają dwie córki: Julię i Malwinę. Jerzy był burmistrzem Zakrzewia, a Anna dyrektorką szkoły. Po skończeniu kadencji, Marczak założył firmę wraz z Bogdanem Zwoleńskim.
Alina (Hanna Dunowska) i Waldemar (Jacek Romanowski) Rybińscy - są małżeństwem, przyjaźnią się z Marczakami. Mają syna Ksawerego. Alina znana nieustannie wtrącała się w życie swojego syna m.in. nie akceptowała jego związku z Kasią.

"Barwy szczęścia": muzyka serialu

W latach 2007-2010 serial rozpoczynała piosenka Bartka Wrony "Barwy szczęścia". W 2011 powstała nowa czołówka - utworem rozpoczynającym serial jest "Wiem", zespołu LOV.

Serial kończyły różne utwory. Pierwszym była piosenka "Tajemnica" zespołu Manchester. Kolejne to m.in. "Mamy czas" Ewy Jach, "1000 m nad Ziemią" Mroza, "Za każdym razem" Juli, "Nie patrzę w dół" Natalii Szroeder i Libera, "Nie powiem jak" Honoraty "Honey" Skarbek, We mgle" Eweliny Lisowskiej. Obecnie serial kończy (naprzemiennie) 8 piosenek: "Jak pierwszy raz" Kombii, "Między słowami" Kasi Cerekwickiej, "Poza mną" Marty Bijan, "Lecę tam" Kasi Popowskiej, "Prywatna Madonna" Ani Wyszkoni, "Naucz mnie" Sarsy, "7 rzeczy" Libera i Mateusza Ziółko i "Pomimo burz" Antka Smykiewicza.

Zobacz także:

Katarzyna Zielińska - Katarzyna Glinka - Iza Kuna

barwy szczęścia

Więcej o:

barwy szczęścia

 • "Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1658

  ramach terapii zaczyna pisać ?Pamiętnik wyrodnej matki?. Tymczasem Hubert spotyka się z Ulą i proponuje, że zostanie producentem jej pierwszej płyty. Zapraszamy do oglądania " Barw szczęścia " już dzisiaj, o godzinie 20:05 w TVP2. J.W.

 • "Barwy szczęścia". Odcinki online. Będzie nowy romans?

  "Barw szczęścia".do obsady dołączy pełna energii i uśmiechu Elżbieta Romanowska! A Borys (Jakub Wieczorek) nawiąże kontakt z dziewczyną, która przed laty skradła mu serce ? Aldoną. Czy u jej boku odnajdzie szczęście?

 • "Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1660

  , którą opiekują się jego dziadkowie ? dziewczynka jest stanowczo za mocno umalowana jak na swój wiek. Zapraszamy do oglądania " Barw szczęścia " już dzisiaj, o godzinie 20:05 w TVP2. J.W.

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2393. - co dziś się wydarzy?

  W środę widzowie serialu " Barwy Szczęścia" poznają dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. W 2393. odcinku trudne chwile czekają Michalinę (Anna Pentz), która podczas obiadu z Markiem i Iwoną dostanie ataku. Dziewczynę obezwładni silny ból głowy, a w konsekwencji zostanie zabrana do szpitala

 • "Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1656

  i Sebastiana, z kolei babcia postanawia przepisać na nią swoje mieszkanie. O urodzinach dziewczyny pamiętają też Eryk i Kajtek? Julita nie zamierza odpuszczać Józkowi i próbuje się z piłkarzem pogodzić? Zapraszamy do oglądania " Barw szczęścia " już dzisiaj, o godzinie 20:05 w TVP2. J.W.

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2392 - co dziś się wydarzy?

  "Barwy Szczęścia" nie zwalniają tempa. Dzisiejszy odcinek zaskoczy fanów niewesołymi emocjami. Sergiusz, który niedawno zaczął nową pracę, przekona się, że nie jest to zajęcie w stu procentach uczciwe i moralne. Nawiązując współpracę z Hieronimem Bondą początkowo był entuzjastycznie nastawiony

 • "Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1662

  społeczna kontroluje go przez skargę, którą złożył Olgierd (Tomasz Sobczak) ? ojciec Klary. Czy Pyrka będzie miał przez teścia kolejne problemy? Zapraszamy do oglądania " Barw szczęścia " już dzisiaj, o godzinie 20:05 w TVP2. J.W.

 • "Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1657

  tak kosztowny prezent. Tymczasem córka Kowalskiego zamierza, jak najszybciej obejrzeć mieszkanie od babci i zaplanować w nim remont? Julita nie chce zostawić Józka w spokoju, a Darek traci w końcu cierpliwość i w ostrych słowach radzi jej się od chłopaka odczepić. Zapraszamy do oglądania " Barw szczęścia

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.