"Barwy szczęścia"

"Barwy szczęścia"

"Barwy szczęścia" to polski serial telewizyjny. Jego akcja rozgrywa się w Warszawie. Serial opowiada o losach mieszkańców osiedla "Pod sosnami", przy ulicy Zacisznej. Bohaterowie to zarówno młodzi ludzie, jak i ci starszego pokolenia. Serial emitowany jest na antenie TVP 2 od 2007 roku.

Czas trwania odcinka: 25 min.
Lata emisji: 2007 - obecnie
Nagrody: 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera Teletygodnia)
Gatunek: obyczajowy

"Barwy szczęścia: popularność

Premiera pierwszego odcinka odbyła się 27.09.2007 r. Serial w 1. sezonie był emitowany dwa razy w tygodniu. W seriach 2-5 i 8: cztery razy w tygodniu. W 6-7 i 9 - pięć razy. "Barwy szczęścia" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali obok "M jak Miłość" i "Na dobre i na złe", o czym świadczy nagroda specjalna tj. Złota Telekamera "Tele Tygodnia". Najchętniej oglądany odcinek serialu miał 6 825 396 widzów. Średnia oglądalność utrzymuje się na poziomie 4,5 mln.

"Barwy szczęścia": Bohaterowie i najważniejsze wątki

Marta Walawska (Katarzyna Zielińska) i Robert Romanowski (Marcin Czarnik) - para dziennikarzy. Byli małżeństwem (dla obojga było to drugi związek małżeński). Wspólnie wychowywali córkę Roberta z poprzedniego związku. Rozstali się z powodu zdrady Roberta. Marcin Czarnik nie gra już w serialu.
Kasia Górka (Katarzyna Glinka) - córka Stefana i Jadwigi Górków. Przez sześć lat pracowała w nocnym klubie jako kelnerka topless. Gdy wróciła do kraju, zamieszkała na osiedlu "Pod Sosnami"
Małgorzata (Adrianna Biedrzyńska) i Bogdan (Kazimierz Wysota) Zwoleńscy - małżeństwo z długim stażem. Wychowali trójkę dzieci (Magdy, Pawła i Natalii), które szybko się usamodzielniły.
Barbara i Zenon Grzelakowie (Jan Pęczek ) - małżeństwo w średnim wieku. Oboje byli doświadczeni przez los, sprowadzili się na Zaciszną.
Zdzisław (Zbigniew Buczkowski) i Róża (Anna Gornostaj) Cieślakowie - Zdzisław od lat pracuje w warsztacie samochodowym Zenona Grzelaka. Mają syna, Władka który jest gejem.
Władek Cieślak (Przemysław Stippa), Maciej Kołodziejski (Tomasz Mycan), Sabina(Barbara Kurzaj) i Kajtek (Jakub Dmochowski) Nowakowie - Waldek jest synem Zdzisława i Róży. Związał się z Sabiną, z którą ma syna Kajtka. Potem przyznał się, że jest gejem i związał się z Maćkiem.
Maria Pyrka-Złota (Izabela Kuna) i Marek Złoty (Marcin Perchuć) - Marek jest drugim mężem Marii. Jej pierwszy mąż Roman zmarł na zawał serca. Wspólnie wychowywali pięcioro dzieci. Po śmierci męża, poznała Marka Złotego. Izabela Kuna nie gra już w serialu. Postać przez nią grana wyjechała do Finlandii.
Iwona (Izabela Zwierzyńska) i Alek Koryccy (Krzysztof Wach ) - są studentami medycy. Zakochali się w sobie na studiach. Początki ich związku były trudne. Alek ukrywał przed ukochaną tajemnicę - okazało się, że jest muzułmaninem. Mimo przeciwności losu i braku akceptacji otoczenia, postanowili być razem, wzięli cichy ślub.
Sara Brown (Dominika Kimaty) i Daniel Rosiak (Dawid Kartaszewicz) - Sara pojawiła się na Zacisznej dość nieoczekiwanie. Była dziewczyną Adama Jakubika, z którym mieszkała w Irlandii. Potem związała się z Danielem.
Natalia Zwoleńska (Maria Dejmek) i Irek Redyk (Otar Saralidze) - Natalia jest córką Małgorzaty i Bogdana oraz siostrą Magdy i Pawła. Na studiach prawniczych poznała Irka. Natalia z początku traktowała Irka jak przyjaciela - na początku ich związku, wciąż wracała myślami do byłego chłopaka, Łukasza, który ostatecznie wrócił do byłej żony. Natalia i Irek nie byli sobie wierni - oboje mieli romanse.
Jola Grzelak-Kołowska (Małgorzata Potocka) i Jan Kozłowski (Przemysław Redkowski) - Jola jest byłą żoną Zenka Grzelaka. Jeszcze w trakcie małżeństwa wyjechała do Włoch, a po powrocie rozwiodła się z mężem. Uważana jest za czarną owcę w rodzinie. Wszystko się zmieniło, gdy poznała o 20 lat młodszego Janka.
Stefan Górka (Krzysztof Kiersznowski) Oksana Górka (Olena Leonenko) i Waleria Koszyk (Ewa Ziętek) - Stefan jest emerytowanym strażakiem. Po śmierci żony Jadwigi, związał się z Oksaną. Wzięli ślub, jednakże Stefan padł ofiarą jej intrygi - okazało się, że na Ukrainie miała już męża, z którym nie wzięła rozwodu. Oksana, aby móc legalnie przebywać w Polsce, musiała związać się z Polakiem. Gdy prawda wyszła na jaw, Stefan związał się z Walerią.
Anna (Dorota Kolak) i Jerzy (Bronisław Wrocławski) Marczakowie - są kochającym się małżeństwem. Mają dwie córki: Julię i Malwinę. Jerzy był burmistrzem Zakrzewia, a Anna dyrektorką szkoły. Po skończeniu kadencji, Marczak założył firmę wraz z Bogdanem Zwoleńskim.
Alina (Hanna Dunowska) i Waldemar (Jacek Romanowski) Rybińscy - są małżeństwem, przyjaźnią się z Marczakami. Mają syna Ksawerego. Alina znana nieustannie wtrącała się w życie swojego syna m.in. nie akceptowała jego związku z Kasią.

"Barwy szczęścia": muzyka serialu

W latach 2007-2010 serial rozpoczynała piosenka Bartka Wrony "Barwy szczęścia". W 2011 powstała nowa czołówka - utworem rozpoczynającym serial jest "Wiem", zespołu LOV.

Serial kończyły różne utwory. Pierwszym była piosenka "Tajemnica" zespołu Manchester. Kolejne to m.in. "Mamy czas" Ewy Jach, "1000 m nad Ziemią" Mroza, "Za każdym razem" Juli, "Nie patrzę w dół" Natalii Szroeder i Libera, "Nie powiem jak" Honoraty "Honey" Skarbek, We mgle" Eweliny Lisowskiej. Obecnie serial kończy (naprzemiennie) 8 piosenek: "Jak pierwszy raz" Kombii, "Między słowami" Kasi Cerekwickiej, "Poza mną" Marty Bijan, "Lecę tam" Kasi Popowskiej, "Prywatna Madonna" Ani Wyszkoni, "Naucz mnie" Sarsy, "7 rzeczy" Libera i Mateusza Ziółko i "Pomimo burz" Antka Smykiewicza.

Zobacz także:

Katarzyna Zielińska - Katarzyna Glinka - Iza Kuna

barwy szczęścia

Więcej o:

barwy szczęścia

 • Barwy szczęścia - nowa telenowela

  Prezentujemy pierwszą gwiazdę "Barw szczęścia" - Martę Nieradkiewicz - serialową Julię Marczak. Jest śliczna, subtelna - wykapana shakespearowska Julia. A to jej serialowy Romeo - Paweł Zwoleński - w tej roli Marcin Hycnar

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2394. - co dziś się wydarzy?

  W czwartek widzowie serialu " Barwy szczęścia " poznają dalsze losy bohaterów. Co tym razem przygotowali dla nas scenarzyści produkcji TVP2? "Barwy szczęścia" odcinek 2394. Wiemy już, że w dniu koncertu na rzecz osób poszkodowanych w pożarze Aldona zniknie bez wieści

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2402. - co dziś się wydarzy?

  W dzisiejszym odcinku serialu " Barwy Szczęścia " znów będzie się sporo działo. Co wydarzy się tym razem? "Barwy szczęścia" odcinek 2402. Iza przywiezie córkę do Łukasza, która zostanie u niego na całe wakacje. Renia i Helmut przygotują dla wnuczki niespodziankę - oddzielny

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2393. - co dziś się wydarzy?

  W środę widzowie serialu " Barwy Szczęścia" poznają dalsze losy swoich ulubionych bohaterów. W 2393. odcinku trudne chwile czekają Michalinę (Anna Pentz) , która podczas obiadu z Markiem i Iwoną dostanie ataku. Dziewczynę obezwładni silny ból głowy, a w konsekwencji zostanie zabrana do

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2395. - co dziś się wydarzy?

  W piątek widzowie serialu " Barwy szczęścia " poznają dalsze losy bohaterów. Co tym razem przygotowali dla nas scenarzyści TVP2? "Barwy szczęścia" odcinek 2395 Michalina przygotowuje się do operacji, jednak widząc przejęcie matki, będzie starać się nie okazywać strachu. Choć

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2392 - co dziś się wydarzy?

  "Barwy Szczęścia" nie zwalniają tempa. Dzisiejszy odcinek zaskoczy fanów niewesołymi emocjami. Sergiusz, który niedawno zaczął nową pracę, przekona się, że nie jest to zajęcie w stu procentach uczciwe i moralne. Nawiązując współpracę z Hieronimem Bondą początkowo był entuzjastycznie

 • "Barwy Szczęścia" odcinek 2401. - co dziś się wydarzy?

  W poniedziałek na TVP2  zobaczymy 2401. odcinek serialu „Barwy Szczęścia”. Co będzie się działo tym razem? "Barwy szczęścia" odcinek 2401. Józek dostał zielone światło od lekarzy i cieszy się, że wraca do gry w drużynie. Martwi go jedynie fakt, że wyjazd do Niemiec