Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska: najważniejsze informacje


Anna Wendzikowska data urodzenia: 07.09.1981 r.
Anna Wendzikowska miejsce urodzenia: Warszawa
Anna Wendzikowska wzrost: 1,72 m
Anna Wendzikowska Facebook: Facebook.com/ania.wendzikowska (profil prywatny)
Anna Wendzikowska Instagram: Instagram.com/aniawendzikowska
Anna Wendzikowska związki: Christopher Combe (2007-2010; rozwód), Patryk Ignaczak (2014-obecnie)
Anna Wendzikowska dzieci: Kornelia Ignaczak (ur.2015)

Anna Wendzikowska: życiorys

Anna Wendzikowska jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną oraz aktorką. Ukończyła Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowała Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Jest absolwentką dziennikarstwa. Rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Warszawskim, ostatecznie skończyła studia w London Metropolitan University, na kierunku media cyfrowe. Pracuje w stacji TVN. Napisała książkę "PytAnia o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic". Prowadzi bloga oraz pisze felietony o gwiazdach Hollywood.

Anna Wendzikowska: aktorstwo

Anna Wendzikowska zanim rozpoczęła pracę dziennikarki, grała w filmach i serialach. W 2001 r. widzowie oglądali ją w serialu "Lokatorzy". Dwa lata później zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Show". W tym samym roku zagrała także w "Nienasyceniu". Potem występowała w takich serialach jak "Dziki", "Kryminalni", "Pierwsza miłość", "Londyńczycy", "Klan" czy "Klinia samotnych serc". W 2007 r. zagrała w teledysku do piosenki "Kill The Pain" zespołu Poise Rite. Od 2011 r. wcieliła się w postać Moniki Ochman w telenoweli "M jak Miłość". Pojawiła się także w zagranicznych produkcjach tj. w filmach "Edge" (2010 r.) i "Bangistan" (2015 r.) oraz serialach: "The Bill" i "Casuality".

Anna Wendzikowska: telewizja

Anna Wendzikowska jest specjalistką od wywiadów z aktorami, głównie z gwiazdami Hollywood. Ma na swoim koncie setki przeprowadzonych rozmów m.in. z Leonardo DiCaprio, Jennifer Aniston, Rorbertem De Niro, Anthonym Hopkinsem, Julią Roberts czy Hugh Grantem. Współpracuje z programem "Dzień dobry TVN". TVN Fabuła miała swój program "pytAnia". Ponadto wystąpiła w programach rozrywkowych TVN jako uczestniczka - w 2011 r. w "Tańcu z Gwiazdami" (zajęła 10. miejsce) oraz w kulinarnym show "Ugotowani" (2013 r.).

Anna Wendzikowska: wpadki

Anna Wendzikowska ma na swoim koncie kilka wpadek, które były szeroko komentowane w mediach. W marcu 2015 r. podczas wywiadu z Sigourney Weaver, pokazała, że nie zna nazwiska Jerzego Grotowskiego. Dziennikarka spotkała się z krytyką, tym bardziej, że uczyła się w szkole teatralnej. Kolejną wpadkę zaliczyła miesiąc później - zgodziła się przeprowadzić wywiad z nieżyjącym pisarzem, Charlesem Bukowskim. Z kolei w lutym 2016 r. komentowała galę wręczania Oscarów, na antenie Canal +. Internauci skrytykowali ją za mało merytoryczne komentarze, a wiele jej wypowiedzi zwyczajnie wyśmiano. Jej udział w programie "Ugotowani" także wzbudził kontrowersje. Zdaniem internautów za bardzo przeżywała każde potknięcie w trakcie przygotowania kolacji, nie potrafiła też znaleźć dystansu właściwego tego typu programom rozrywkowym. Ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w konkursie.

Anna Wendzikowska: życie prywatne

Anna Wendzikowska w 2007 r. wyszła za mąż, za Christophera Combe (z pochodzenia pół Grek, pół Amerykanin), którego poznała w Londynie. Miała dwa śluby - jeden w Las Vegas, a drugi w Polsce. Para rozstała się po trzech latach małżeństwa. W 2010 r. była w kolejnym związku, jednakże Wendzikowska nie zdradziła tożsamości ukochanego. Co prawda publikowała wspólne zdjęcie, jednakże nie opowiadała o swoim związku w wywiadach. Planowali ślub, jednakże po kilku latach ich rozstali się. W 2014 r. poznała wokalistę zespołu "Audiofeels", Patryka Ignaczaka. Po miesiącu znajomości zaręczyli się. W 2015 r. urodziła się ich córka, Kornelia.

anna wendzikowska

Więcej o:

anna wendzikowska