Karolak krytykuje teatr Żebrowskiego

"Mi bliżej do Krystyny Jandy, a oni..."

Rywalizacja na teatry prowadzone przez aktorów trwa . Szczególnie gorąco jest między Tomaszem Karolakiem , a Michałem Żebrowskim . W rozmowie z radiem TOKFM aktor znany z serialu "Kryminalni" opowiedział o nowym projekcie . Edyta Olszówka wystąpi w sztuce reżyserowanej przez Wojciecha Pszoniaka. Kolejny to "Dzienniki Gombrowicza", wyreżyseruje Mikołaj Grabowski, a w obsadzie m.in. Magdalena Cielecka , Piotr Adamczyk , Jan Peszek.

Jak sam podkreśla, zarabia gdzie indziej dlatego nie musi iść na łatwiznę i szukać byle jakiego widza. O swoim największym konkurencie Karolak mówi wprost, że są z innych światów, jego jest bardziej ambitny .

Ja moje pierwsze 11 lat pracy spędziłem tylko w teatrze. Filmy i seriale przyszły do mnie niedawno, sześć lat temu, gdy byłem już facetem po trzydziestce. Cała moja młodość aktorska to był teatr. Michał grał wtedy w filmach. Jego doświadczenia są zupełnie inne. Teatr Michała nastawiony jest na kompletnie innego widza. Mnie - jak mi się wydaje - jest bliżej do Krystyny Jandy niż do Michała Żebrowskiego czy Emiliana Kamińskiego.

No tak. Żebrowski zaczął od sztuki, która przyciągnęła tłumy dzięki nazwisku Kuby Wojewódzkiego na afiszu.

Zobacz także:

Karolak jedzie szukać grobu Marii Magdaleny

Będą kolejne edycje "TzG". Zatańczą Karolak i Szyc

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.