Tomasz Karolak

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak jest aktorem, piosenkarzem, reżyserem oraz założycielem Teatru IMKA w Warszawie. Pochodzi z Radomia. Studiował resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim. W 1997 r. skończył PWST w Krakowie. Na studia dostał się za 4. razem. Jego rodzice byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Data urodzenia: 21.06.1971 r.
Miejsce urodzenia: Radom
Wzrost: 1,91 m.
Twitter: Twitter.com/KarolakTomasz
Instagram: instagram.com/tomus_ze_wsi
Związki: Violetta Kołakowska (2006-obecnie)
Dzieci: Lena Karolak (ur. 2007 r.), Leon Karolak (ur. 2013 r.)

Tomasz Karolak: kariera

Tomasz Karolak po raz pierwszy na deskach teatru wystąpił w 1995 r., w krakowskim Teatrze Starym. W kolejnych latach grał w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i Scenie Stu. Na dużym ekranie zadebiutował w 2000 r., w filmie "Duże zwierzę". Trzy lata później zagrał w nagrodzonej Złotą Kaczką, komedii "Ciało". W 2004 r. otrzymał angaż do kilku seriali m.in. "Kryminalni" czy "Bulionerzy", w 2006 r. zagrał w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj". Przełom w karierze nastąpił w 2007 r. - wystąpił w siedmiu produkcjach m.in. w "Testosteronie". Karolak zaczął otrzymywać coraz więcej propozycji zawodowych. Na swoim koncie ma liczne role w polskich komediach m.in. "Lejdis", "Nie kłam, kochanie", "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Miłość na wybiegu", "Śniadanie do łóżka", "Pokaż kotku, co masz w środku", "Listy do M." i "Listy do M. 2", "Wojna żeńsko-męska" czy "Planeta singli". Otrzymał dwie nominacje do Złotych Kaczek (2010 i 2011 r.). Za rolę w "Wyjeździe integracyjnym" został nominowany do antynagród Węże, w kategorii "Najgorszy aktor". Wystąpił w "Kac Wawa" oraz "Ciacho" - filmy zebrały mieszane recenzje wśród krytyków i widzów. Występował w popularnych serialach "39 i pół", "Prawo Agaty" czy "Przepis na życie". Od 2011 r. gra jedną z głównych ról w serialu "Rodzinka.pl". Wyreżyserował miniserial "Rozmowy ojca z synem". Na swoim koncie ma kilka ról dubbingowych m.in. w filmach animowanych "Ratatuj", "Disco robaczki" i "Prawdziwa historia Kota w Butach". W 2010 r. założył Teatr IMKA. Pełni funkcję dyrektora artystycznego, a także występuje na scenie. Karolak nagrał kilka singli m.in. "Anarchia" (2008 r.), "Wszystko na bez sensu" (2009 r.) oraz "Tylko bądź" (2013 r.; z zespołem Pączki w tłuszczu). Występował na deskach teatrów w Warszawie (m.in. Polonia, Komedia, Narodowy i Rozmaitości), Krakowie (m.in. Teatr im. Juliusza Słowackiego i Stary) i Łodzi (Teatr Nowy).

Tomasz Karolak: kontrowersje

Tomasz Karolak zaangażował się w kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego w 2015 r. Aktor zachęcał do głosowania na kandydata, występując publicznie. Przekonywał, że kampania Andrzeja Dudy do "fikcja", która ma tyle wspólnego z życiem co "seriale, w których gra". Kontrowersje wzbudziło zwłaszcza wystąpienie w programie Tomasza Lisa. Przytoczył wpis z Twittera rzekomego autorstwa córki Andrzeja Dudy, Kingi Dudy. Okazało się, że konto było fałszywe. Po emisji programu w internecie wywiązała się prawdziwa burza, a prawicowi komentatorzy sugerowali nawet, że córka kandydata PiS powinna wytoczyć proces Lisowi i Karolakowi. Niedługo po zakończeniu programu głos zabrali obaj panowie. Publicysta i aktor przeprosili za przypisanie Kindze Dudzie wpisów przytoczonych w programie.

Tomasz Karolak: życie prywatne

Tomasz Karolak od 2006 r. jest w związku z aktorką i modelką Violettą Kołakowską. Chociaż doczekali się dwójki dzieci (mają córkę Lenę i syna Leona), zamieszkali ze sobą dopiero w 2015 r. Sami siebie określili jako "para-nie-para". Karolak był w związku Magdaleną Boczarską, z którą planował ślub. Łączono go także z młodszą o 17 lat Magdaleną Lamparską, którą poznał na planie "39 i pół".

Zobacz także:

Viola Kołakowska - Magdalena Boczarska - Kinga Duda - Michał Żebrowski

tomasz karolak

Więcej o:

tomasz karolak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.