Krzysztof Zanussi wydał oświadczenie w sprawie ''Nic się nie stało''. "Podejmę stosowne kroki prawne"

Krzysztof Zanussi opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do stawianych mu zarzutów. Sylwester Latkowski oskarżył reżysera o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Dokument Sylwestra Latkowskiego ''Nic się nie stało'' jest jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich dni. W filmie reżyser porusza temat przestępstw seksualnych na nieletnich w sopockiej Zatoce Sztuki i oskarża wielu celebrytów o to, że zataili prawdę na temat tego miejsca. Latkowski w debacie po emisji filmu zaapelował do gwiazd, by przestały ukrywać, co tak naprawdę działo się w klubie i ''powiedziały prawdę''. Większość z wymienionych w filmie osób wydało oświadczenie w tej sprawie. Dołączył do nich również Krzysztof Zanussi, którego nazwisko padło w debacie TVP tuż po emisji dokumentu.

Zobacz wideo Blanka Lipińska komentuje film Latkowskiego

Krzysztof Zanussi wydał oświadczenie

Dokument Latkowskiego odbił się szerokim echem w mediach. W filmie reżyser przywołał zeznania nastolatek, które opisywały molestowanie i gwałty w sopockim półświatku. Zarzucił również gwiazdom, że broniły Zatoki Sztuki, chociaż w tym miejscu dochodziło do łamania prawa. Wśród nich znaleźli się między innymi Kuba Wojewódzki, Blanka Lipińska, Natalia Siwiec, Borys Szyc, Adam Nergal Darski, Andrzej Chyra. Wszyscy odnieśli się do stawianych im zarzutów i stanowczo im zaprzeczyli. Podobnie zrobił reżyser, Krzysztof Zanussi, któremu Latkowski zarzucił wykorzystywanie seksualne nieletnich.

To nie może być tak, jak się udało Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 r., który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego [...]. Mija 15 lat od tej sprawy i będzie to samo? - mówił Latkowski.

Zanussi opublikował oświadczenie na Facebooku. Reżyser powiedział, że przywołanie jego nazwiska w kontekście dokumentu to krzywdzące oskarżenie.

Informuję, że w związku z fałszywymi oskarżeniami wobec mojej osoby sformułowanymi przez Sylwestra Latkowskiego, po emisji reportażu „Nic się nie stało” na antenie TVP 1 podejmę stosowne kroki prawne mające na celu ochronę moich dóbr osobistych i pociągnięcie do odpowiedzialności Sylwestra Latkowskiego. Przywołanie mojego nazwiska w kontekście spraw poruszanych przez Sylwestra Latkowskiego nie miało żadnych podstaw w stanie faktycznym i stanowiło pomówienie - czytamy w oświadczeniu.

To nie pierwszy przedstawiciel show-biznesu, który zapowiedział pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. Już wcześniej ogłosiły to inne gwiazdy, których wizerunek wykorzystano w filmie, m.in. Kuba Wojewódzki czy Radosław Majdan.

Więcej o:
Komentarze (197)
Krzysztof Zanussi pozywa Sylwestra Latkowskiego. Poszło o jego słowa w dyskusji po dokumencie. "Podejmę stosowne kroki prawne"
Zaloguj się
 • y.y

  Oceniono 65 razy 41

  Koleżka, który ma na koncie trzy wyroki, m.in. za skłądanie fałszywych oskarżeń i fabrykowanie dokumentów, jest zamieszany w nierozwiązaną sprawę morderstwa i parał się w latach 90. grubą gangsterką, oskarża innych i prawi moralitety, na podstawie insynuacji. Doksonałe:)

 • kmieciak_z_hurghady

  Oceniono 44 razy 30

  Latkowski dostał instrukcję by chlapać gównem. Nieważne, że bez dowodów, bo zleceniodawca jest dobrze znany ze swoich licznych wypowiedzi ,wiem ale nie powiem'.

 • bacowa

  Oceniono 37 razy 25

  Latkowski odkurzył przyjaźń z Kurskim i liczy na stały program w TVPiS

  a także na adwokatów z TVPiS w obronie lawinowo pojawiających się pozwach sądowych

 • c.t.k

  Oceniono 32 razy 22

  Film, jak film, zmontowany"na siłę". Fragmenty z dronów po to żeby wydłużyć projekcję.
  Komentarze Latkowskiego zupełnie nieudokumentowane, jeżeli o celebrytów chodzi.
  Musiał się zatem liczyć, że będą pozwy, że będą rozprawy. Na sali sądowej zapewne będą wyciągane najgorsze brudy, w większości jednak niekaralne. Będą też przecieki z zeznań.
  Będzie też parasol nad Latkowskim

 • clex2

  Oceniono 23 razy 19

  Latkowski zatęsknił za pudłem. Zapomniał jak był ścigany za podwójne morderstwo?

 • jac_l_w

  Oceniono 22 razy 18

  Latkowski postanowił na własnym tyłku sprawdzić, ile można stracić rzucając oskarżenia bez dowodów.

 • tycho99

  Oceniono 26 razy 16

  Skoro wspieranie klubu, w którym dochodziło do przestępstw jest zarzutem porównywalnym z tym przestępstwem, to może ujawnijmy z imienia i nazwiska wszystkich wiernych, którzy wspierali swojego księdza, który molestował dzieci, chodzili na msze itp?

 • lica79

  Oceniono 23 razy 15

  Latkowski nie jest żadnym REŻYSEREM to zwykły medialny bandzior gotowy przygotować materiał z tezą która pasuje jego sponsorowi w tym wypadku TVP a wcześniej nasza tzw. PRAWICA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX