Krzysztof Zanussi wydał oświadczenie w sprawie ''Nic się nie stało''. "Podejmę stosowne kroki prawne"

Krzysztof Zanussi opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do stawianych mu zarzutów. Sylwester Latkowski oskarżył reżysera o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Dokument Sylwestra Latkowskiego ''Nic się nie stało'' jest jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich dni. W filmie reżyser porusza temat przestępstw seksualnych na nieletnich w sopockiej Zatoce Sztuki i oskarża wielu celebrytów o to, że zataili prawdę na temat tego miejsca. Latkowski w debacie po emisji filmu zaapelował do gwiazd, by przestały ukrywać, co tak naprawdę działo się w klubie i ''powiedziały prawdę''. Większość z wymienionych w filmie osób wydało oświadczenie w tej sprawie. Dołączył do nich również Krzysztof Zanussi, którego nazwisko padło w debacie TVP tuż po emisji dokumentu.

Zobacz wideo Blanka Lipińska komentuje film Latkowskiego

Krzysztof Zanussi wydał oświadczenie

Dokument Latkowskiego odbił się szerokim echem w mediach. W filmie reżyser przywołał zeznania nastolatek, które opisywały molestowanie i gwałty w sopockim półświatku. Zarzucił również gwiazdom, że broniły Zatoki Sztuki, chociaż w tym miejscu dochodziło do łamania prawa. Wśród nich znaleźli się między innymi Kuba Wojewódzki, Blanka Lipińska, Natalia Siwiec, Borys Szyc, Adam Nergal Darski, Andrzej Chyra. Wszyscy odnieśli się do stawianych im zarzutów i stanowczo im zaprzeczyli. Podobnie zrobił reżyser, Krzysztof Zanussi, któremu Latkowski zarzucił wykorzystywanie seksualne nieletnich.

To nie może być tak, jak się udało Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 r., który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego [...]. Mija 15 lat od tej sprawy i będzie to samo? - mówił Latkowski.

Zanussi opublikował oświadczenie na Facebooku. Reżyser powiedział, że przywołanie jego nazwiska w kontekście dokumentu to krzywdzące oskarżenie.

Informuję, że w związku z fałszywymi oskarżeniami wobec mojej osoby sformułowanymi przez Sylwestra Latkowskiego, po emisji reportażu „Nic się nie stało” na antenie TVP 1 podejmę stosowne kroki prawne mające na celu ochronę moich dóbr osobistych i pociągnięcie do odpowiedzialności Sylwestra Latkowskiego. Przywołanie mojego nazwiska w kontekście spraw poruszanych przez Sylwestra Latkowskiego nie miało żadnych podstaw w stanie faktycznym i stanowiło pomówienie - czytamy w oświadczeniu.

To nie pierwszy przedstawiciel show-biznesu, który zapowiedział pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. Już wcześniej ogłosiły to inne gwiazdy, których wizerunek wykorzystano w filmie, m.in. Kuba Wojewódzki czy Radosław Majdan.