Dlaczego księżna Kate jest bardziej lubiana od Williama? "Jest przedstawicielką takiej trochę bajki" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Bartosz Pańczyk
Dlaczego księżna Kate cieszy się ogromną sympatią? Ekspertka od monarchii brytyjskiej wskazała kilka istotnych cech żony księcia Williama czy faktów z jej życia, które pomagają jej być lepiej postrzeganą od innych członków rodziny królewskiej.

Ostatnio zapytaliśmy czytelników Plotka o ulubioną osobę z brytyjskiej rodziny królewskiej. Nasz sondaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wygrała go - ilością ponad 10 tys. głosów - księżna Kate. Dla porównania książę William zdobył niecałe 700 głosów, królowa Camilla 184, a na króla Karola III zagłosowało zaledwie 151 użytkowników (dane z 23 kwietnia, godz. 8:55). Na czym polega fenomen żony przyszłego następcy tronu? Wyjaśniła ekspertka ds. monarchii brytyjskiej Wioletta Wilk-Turska.

Zobacz wideo Chajzer spełnia się jako właściciel food tracka z kebabami. Jak smakują? Sprawdziliśmy

Księżna Kate najbardziej lubianym członkiem rodziny królewskiej. Dlaczego?

Wynik naszego sondażu zupełnie nie dziwi ekspertki od brytyjskiej rodziny królewskiej. W rozmowie z nami niemal na jednym tchu wymieniła wszystkie atuty księżnej, które są doceniane nie tylko w naszym kraju. - Myślę, że Polacy, tak jak i cały świat, doceniają to, że jest to kobieta z klasą, która idealnie wykonuje swoje obowiązki. Jest na miejscu, potrafi się ubrać, tak jak przystało księżnej - przyszłej królowej. Ważne jest też, że wspiera swojego męża i stworzyła mu fajną, ciepłą rodzinę z trójką dzieci. Ona jest przedstawicielką takiej trochę bajki - wyznała nam Wioletta Wilk-Turska.

Kate jest zdecydowanie fenomenem, bo to jest dziewczyna bez zadęcia z rodziny niearystokratycznej, która musiała się wszystkiego nauczyć od zera. Nikt jej nic nie podał na tacy. Jednocześnie ma potężny kapitał w postaci swojej rodziny. Rodziny, która nie jest rodziną królewską czy arystokratyczną, ale przyzwoitą rodziną z klasy średniej. Jej rodzice, którzy dorobili się pewnego majątku dzięki ciężkiej pracy, są też pozytywnym wzorem ludzi, którym udało się stworzyć ciepłą rodziną. Wszystko, co się wiąże z Kate, jest bardzo pozytywne 

- oceniła ekspertka.

Choroba księżnej Kate ma wpływ na jej wizerunek?

W marcu księżna Kate po tygodniach nieobecności wydała oświadczenie, w którym zdradziła, że jest na wczesnym etapie leczenia nowotworu. - W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego też mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej - wyznała w nagraniu dla stacji BBC. W opinii ekspertki, fakt ten może również oddziaływać na odbiór księżnej w społeczeństwie. 

Być może choroba też troszeczkę dodaje jej sympatii i współczucia. Nie ma na to badań, ale to możliwe. Wiele osób na pewno się z nią solidaryzuje w tej chorobie i cierpieniu. Poza tym przez to, że ostatnio tyle mówiliśmy o niej, sprawia, że teraz jest bardziej w świadomości wielu osób. Rodzina królewska jest przecież liczną rodziną, a jednakowoż nie o wszystkich się dużo mówi. Ona unika skandali jak np. Diana czy Meghan i to też jej na pewno pomaga w lepszym odbiorze od innych z rodziny królewskiej

- podsumowała specjalistka.

Który z nieżyjących członków rodziny królewskiej cieszył się twoją największą sympatią?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.