Książę William na pierwszym od dawna wystąpieniu. Złożył obietnicę dotyczącą żony

Książę William oficjalnie wrócił do pełnienia swoich obowiązków. Przyznał jednak, że na liście jego priorytetów jest obecnie jego żona, księżna Kate.

Rok 2024 nie zaczął się najlepiej dla rodziny królewskiej. Nie dość, że "świeżo koronowany" (bo zasiadający na tronie) król Karol III ma raka, to w dodatku, z nowotworem również zmaga się księżna Kate. Fani żony księcia Williama miesiącami zastanawiali się, co się z nią dzieje, dlaczego nigdzie nie widzą księżnej i kiedy wróci do swoich obowiązków. Pałac Kensington jednak uparcie milczał, twierdząc jedynie w oficjalnym oświadczeniu, że księżna Walii wróci do funkcji publicznych najwcześniej po Wielkanocy. Pojawiało się mnóstwo teorii spiskowych, jednak księżna postanowiła w końcu przemówić. Wtedy na jaw wyszło, że choruje na raka. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Książę William pierwszy raz od dawna pojawił się publicznie. Mówił o swojej żonie

Książę William, podobnie jak żona, nie pojawiał się od tego czasu publicznie. I o ile już od świąt wielkanocnych minęły niemal trzy tygodnie, księżna Kate nie wróciła do pełnienia obowiązków. Wrócił za to jej mąż. Książę Walii pojawił się ostatnio na wydarzeniu organizacji Surplus to Supper. Film z wydarzenia pojawił się w serwisie X. Widać na nim uradowanego księcia, mówiącego wolontariuszce Rachel Candappie: "Niektóre z tych kartek... jesteście bardzo mili. Dziękuję bardzo" - odparł w odpowiedzi na prezenty, które dostał dla żony. W pewnym momencie wolontariusza nawiązała do diagnozy Kate i poprosiła księcia, aby zaopiekował się żoną, na co on odpowiedział z wyraźnym wzruszeniem: "Tak zrobię".

William dołączył także do organizacji charytatywnej z siedzibą w Sunbury-on-Thames, aby dostarczać zapakowaną żywność do ośrodka młodzieżowego – Hanworth Centre Hub – gdzie otrzymał więcej prezentów, które mógł przekazać swojej żonie.

Przekazaliśmy dwa bukiety kwiatów - jeden od personelu oraz jeden od młodych ludzi i wolontariuszy. Był bardzo wdzięczny, że o nią [księżną Kate - przyp. red.] zapytaliśmy. Widać było, że bardzo chciał się na nas skupić i naprawdę dowiedzieć się, jak wpływamy na społeczność, której służymy

- powiedziała "People" Siobhan Donoghue, dyrektor generalna jednej z organizacji, która otrzymała transport z Surplus to Supper.

William angażuje się w filantropię. Przekazał wieści w mediach społecznościowych

Książę William był wyraźnie ucieszony faktem, że mógł wrócić do swojej działalności charytatywnej i wesprzeć kolejną organizację. Wszystko pokazał na swoich mediach społecznościowych. Więcej zdjęć księcia Williama znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Dołączam do inspirującej akcji @surplussupper i obserwuję, jak redystrybuują 25 000 posiłków rocznie w Surrey i zachodnim Londynie. To doskonały model zrównoważonego rozwoju. Świeża żywność, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana, jest bezpłatnie rozprowadzana w celu wspierania banków żywności, szkół, domów opieki, schronisk, klubów i organizacji religijnych w całej społeczności lokalnej

 - napisał na oficjalnym koncie Instagramowym księcia i księżnej Walii.

 
Czy kibicujesz brytyjskiej rodzinie królewskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.