Książę William

Książę William

Książę William jest następcą brytyjskiego tronu. Urodził się 21 czerwca 1982 roku i jest drugi w kolejce do przejęcia tronu Wielkiej Brytanii. Na Uniwersytecie w Szkocji uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych. Żoną księcia jest Kate Middleton, z którą mają trójkę potomstwa – dwóch synów i córkę.

Imię i nazwisko: William Arthur Philip Louis
Data urodzenia: 21 czerwca 1982
Miejsce urodzenia: Londyn
Rodzice: książę Walii Karol, księżna Diana
Dynastia: Windsorowie
Facebook: facebook.com/pages/Wilhelm/
Twitter: @DukeCambridgeUK

Życiorys księcia Williama

Książę rozpoczynał naukę w przedszkolu, które prowadziła Jane Mynor, później chodził do przedszkola Wetherby School. Następnie uczęszczał do szkoły w Berkshire. Później zdał egzaminy i został uczniem Eton College, gdzie uczył się na poziomie zaawansowanym geografii, biologii i historii sztuki. Po ukończeniu tej szkoły książę zdecydował się na rok przerwy w nauce. Podczas tej przerwy książę był wolontariuszem w Chile oraz uczestniczył w obozie Armii Brytyjskiej w Belize. W 2001 roku książę podjął naukę na szkockim Uniwersytecie w St Andrews. Ukończył uniwersytet z tytułem szkockiego magistra sztuk pięknych. Na początku 2006 roku William wstąpił do Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. Akademię ukończył 15 grudnia 2006 roku ze stopniem podporucznika.

Życie prywatne

Życie prywatne księcia Williama od zawsze wzbudzało duże zainteresowanie prasy, szczególnie, że w jego towarzystwie często widywano młode kobiety. W 2006 roku oficjalnie ogłoszono, że książę spotyka się już od dwóch lat z Kate Middleton. Para pojawiała się razem na oficjalnych uroczystościach i wybranka księcia zdawała się być akceptowana przez królewski dwór. W kwietniu 2007 roku pojawiły się informacje o końcu związku Williama z Kate jednak niedługo potem parę znów zaczęto widywać razem. 16 listopada 2010 roku ogłoszono zaręczyny księcia z Kate Middleton, natomiast ślub odbył się 29 kwietnia 2011 roku. 22 lipca 2013 roku urodziło się pierwsze dziecko królewskiej pary – Jerzy Aleksander Ludwik (książę George). Niecałe dwa lata później, 2 maja 2015 roku, na świat przyszła córka Williama i Kate – Charlotte Elżbieta Diana (księżniczka Charlotte). Książę Louis - trzecie dziecko księcia Williama i księżnej Kate - przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też:

księżna Kate - książę Harry - książę George - księżniczka Charlotte - książę Louis - królowa Elżbieta II

książę william

Więcej o:

książę william

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.