Księżna Kate ze specjalnym oświadczeniem. Jest na wczesnym etapie leczenia nowotworu

Księżna Kate wygłosiła specjalne oświadczenie po długiej nieobecności. Jak się okazało, nie wszystko w ostatnich miesiącach szło zgodnie z planem. Żona Williama choruje na nowotwór i potrzebna jest chemioterapia.

Księżna Kate wróciła i nagrała filmik. Żona księcia Williama po kilku miesiącach nieobecności w mediach wytłumaczyła, czym była ona spowodowana. Jak się okazało, księżna jest na wczesnym etapie leczenia nowotworu. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Księżna Kate wróciła i nagrała wideo. "Mam nowotwór, przechodzę chemioterapię"

Księżna Kate po wielu miesiącach ciszy powróciła do mediów. Opublikowano wideo, w którym żona księcia Williama zdecydowała się zdradzić więcej szczegółów jej nieobecności. "Chciałam skorzystać z okazji, by osobiście podziękować za wszystkie wspaniałe wiadomości ze wsparciem i za wyrozumiałość podczas mojej rekonwalescencji po operacji" - zaczęła. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego też mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie

- powiedziała księżna.

Księżna Kate podziękowała za wsparcie. Zwróciła się ze specjalnym apelem do chorych

Księżna Kate swoje nagranie zamieściła na oficjalnym profilu na Instagramie. "Chciałabym skorzystać z okazji, aby osobiście podziękować za wszystkie wspaniałe wiadomości pełne wsparcia i zrozumienia podczas mojej rekonwalescencji po operacji" - od tych słów zaczęła swoją przemowę. Następnie żona księcia Williama podziękowała lekarzom, którzy opiekowali się nią w londyńskiej klinice. Przyznała, że ostatnie miesiące były niezwykle trudne dla całej rodziny. Dodała również, że ona i William chcieli zachować prywatny charakter całej sytuacji ze względu na dobro dzieci.

Jak możecie sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Najpierw musiałam dojść do siebie po operacji, a następnie zmierzyć się z wyjaśnieniem wszystkiego George'owi, Charlotte i Louisowi. Zapewniłam moje dzieci, że wszystko będzie dobrze. Powiem tak, jak powiedziałam im: czuję się dobrze i każdego dnia staję się silniejsza. Koncentruję się na rzeczach, które pomagają mi wyzdrowieć: na moim umyśle, ciele i duchu

- relacjonowała.

Księżna przyznała, że obecność Williama przy jej boku jest nieoceniona. "Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość okazywane przez tak wielu z was. To wiele dla nas obojga znaczy" - dodała. Więcej zdjęć księżnej Kate znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu do niej, jak tylko będę w stanie, ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia

- powiedziała.

Na koniec ulubienica brytyjskich poddanych wystosowała specjalny, pełen emocji i chwytający za serce apel do osób chorujących na nowotwór. "Proszę, aby wszyscy, których dotknęła ta choroba, niezależnie od jej zaawansowania, nie tracili wiary ani nadziei. Nie jesteście sami" - przekazała.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.