Książę William ma być zdruzgotany obecną sytuacją. "Jest w głębokim szoku"

Książę William ma bardzo przeżywać chorobę żony i ojca. Informator amerykańskiego portalu twierdzi, że trudne wydarzenia przywołały traumatyczne chwile sprzed lat.

Brytyjska rodzina królewska przechodzi ostatnio trudne chwile. W styczniu księżna Kate trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację jamy brzusznej. Później pałac poinformował o chorobie nowotworowej króla Karola III. Okazało się, że ze zmianami nowotworowymi zmaga się także Kate, która najpierw usunęła się w cień, a potem wydała na ten temat specjalne oświadczenie. Smutne wydarzenia dały się we znaki Williamowi. Książę ponoć nie może się pogodzić z zaistniałą sytuacją. 

Zobacz wideo Brytyjczycy ocenili Harry'ego i Meghan

Książę William przechodzi trudny czas

Od czasu wydania specjalnego oświadczenia księżna Kate nie pokazuje się publicznie. Odpoczywa w posiadłości Adelaide Cottage. Lekarze zalecili jej podjęcie chemioterapii. W tym czasie książę William był widziany w jednym z pubów, gdzie wybrał się z teściową, Caroline Middleton. Udał się także na mecz piłki nożnej ze swoim synem, George'em. Portal New Idea opublikował jednak wypowiedź informatora, według którego książę William bardzo przeżywa zaistniałą sytuację. Stara się funkcjonować normalnie, ale przychodzi mu to z trudem. "William jest w głębokim szoku z tego powodu. Wciąż próbuje sobie poradzić ze złością i bólem, które odczuwa z powodu bezwzględnej natury raka. To uruchomiło jego poprzedni traumatyczny epizod, kiedy zmarła jego mama" - wyznał informator portalu New Idea. Przypomnijmy, że książę William miał zaledwie 15 lat, gdy księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku. Młody książę długo zmagał się z traumą po śmierci matki. Choroby najbliższych członków rodziny królewskiej przywołały przykre zdarzenia z przeszłości. 

Na księcia Williama spadła krytyka po oświadczeniu księżnej Kate

Informator portalu New Idea podkreślił także, że na księcia Williama spadła fala krytyki po tym, jak nie pokazał się u boku swojej żony na nagraniu oświadczenia. Jednak ta decyzja miała należeć do księżnej. Kate chciała sama przekazać poddanym, że zmaga się z chorobą nowotworową. Miał być to jej świadomy wybór, związany z chęcią pokazania swojej siły. 

Brytyjska rodzina królewska przechodzi trudny okresBrytyjska rodzina królewska przechodzi trudny okres Brytyjska rodzina królewska przechodzi trudny okres. Fot. REUTERS/Pool

Czy kibicujesz brytyjskiej rodzinie królewskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.