Kate Middleton

Kate Middleton

Kate Middleton to członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Jest żoną księcia Williama, kandydata do tronu brytyjskiego. Kate Middleton nosi obecnie tytuł księżnej Cambridge. Jest matką dwójki dzieci: księcia Jerzego i księżniczki Karoliny.


Data urodzenia: 9 stycznia 1982 r.
Miejsce urodzenia: Reading
Pełnie imię i nazwisko: Catherine Elizabeth Middleton
Skrócony tytuł: księżna Cambridge
Pełny tytuł: Jej Królewska Wysokość księżna Cambridge, hrabina Strathearn, baronessa Carrickfergus
Rodzina: mąż książę Wilheim (od 2011), syn Jerzy Aleksander Ludwik, córka Karolina Elżbieta Diana

Kate Middleton: życiorys (dzieciństwo)

Catherine Middleton przyszła na świat 9 stycznia 1982 roku w angielskiej miejscowości Reading jako córka stewardessy Carole Middleton i kontrolera lotów Michaela Middletona. Dorastała z rodzicami, siostrą Phillippą i bratem Jamesem. Rodzina nie posiadała żadnych tytułów szlacheckich. Middletonowie dorobili się na założonej przez siebie firmie Party Pieces, która to osiągnęła obroty rzędu 30 milionów funtów. Pozwoliło to na dostatnie życie i wysłanie Kate do najbardziej ekskluzywnych szkół. Catherine jest absolwentką St. Andrew's Prep School, Marlborough College oraz University of St. Andrews w Fife, gdzie ukończyła historię.

Kate Middleton: życiorys 2001 - 2016

W 2001 roku podczas nauki na University od St. Andrews Kate poznała księcia Williama. On zobaczył ją na pokazie mody, na którym Middleton występowała na wybiegu w przezroczystej sukience. Od tamtej pory para wydawała się być niemal nierozłączna. Prasa wytykała Kate brak tytułów szlacheckich, jednak młodzi nadal spotykali się i pokazywali razem na wielu uroczystościach: zakończeniu szkoły wojskowej księcia Willheima, podczas nadania Orderu Podwiązki, meczów Polo, spotkania z ojcem Williama w Balmoral. Spędzili nawet ze sobą wakacje. Przez chwilę w 2006 roku pisano, że Kate i jej wybranek rozstali się, jednak w 2010 roku zaręczyli się.
Ślub królewskiej pary odbył się 29 kwietnia 2011 roku, a Kate Middleton stała się księżną Cambridge. Uroczystość ta stała się wielkim międzynarodowym medialnym wydarzeniem, transmitowana w wielu telewizjach na globie. Młodzi powiedzieli sakramentalne "tak" w Opactwie Westminsterskim, następnie udali się na uroczystości weselne do Królowej Elżbiety II., na uroczystą kolację wystawianą przez księcia Karola oraz zorganizowano zabawę taneczną dla przyjaciół i najbliższej rodziny państwa młodych.
22 lipca 2013 roku księżna Kate urodziła syna (książę George), któremu nadano imiona Jerzy Aleksander Ludwik. Przyjście na świat małego następcy tronu było ogromnym narodowym wydarzeniem dla Brytyjczyków. W zakładach bukmacherskich obstawiano jakie imię otrzyma chłopiec, kiedy się urodzi, a po wszystkim długo świętowano w przyulicznych pubach i na ulicach. Drugie dziecko Middleton i księcia Williama przyszło na świat 2 maja 2015 - córka księżniczka Charlotte.

Zobacz także:

Pippa Middleton - Książę Harry - Królowa Elżbieta

kate middleton

Więcej o:

kate middleton

Wypowiedzi na forum o:

kate middleton