"Milionerzy". Co zazwyczaj szczepi się na antypce? Uczestnik zapamięta, że nie są to śliwki

W 620. odcinku "Milionerów" Jakub z Częstochowy walczył o główną wygraną, ale na drodze do zwycięstwa stanęło mu pytanie z dziedziny botaniki. Niepewny odpowiedzi zrezygnował z dalszej gry. Sprawdźcie, czy wiedzielibyście, co zaznaczyć.

W 620. odcinku "Milionerów" naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł Jakub Widera z Częstochowy. Uczestnik jest socjologiem, ale pracuje jako księgowy. Prywatnie gracz jest mężem i ojcem. Wyznał, że za wygrany milion poleciałby do Stanów Zjednoczonych i zrobiłby wycieczkę objazdową. Prowadzący przyznał, że sam też o tym myślał, ale powstrzymuje go wiek. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Mógł polegnąć na pytaniu o antypkę, ale w dobrym momencie wycofał się z gry

Jakub Widera opowiedział w "Milionerach", że zajmuje się na co dzień małą księgowością i obsługuje niewielkie firmy.  Dzięki temu pracę ma regularną i nie narzeka na brak zleceń. Hubert Urbański od razu stwierdził, że w takim razie Jakub będzie doskonale wiedział, jak zająć się główną wygraną i jakie należy opłacić od niej podatki. No właśnie, ale najpierw trzeba mieć czym dysponować. Jak mu poszło w drodze o milion złotych? Niestety musiał obejść się smakiem. Ze studia wyniósł zaledwie 75 tys. złotych. Poległ na pytaniu z dziedziny botaniki. Kiedy Hubert przeczytał pytanie, uczestnik od razu stwierdził, że dzwoni do przyjaciela i tym samym wykorzystuje ostatnie z dostępnych kół ratunkowych. Pan Piotr z Częstochowy od razu podpowiedział koledze, że odrzuca odpowiedź "A", ale nie ma pojęcia, którą z opcji należy zaznaczyć. Pan Jakub nie chciał podejmować ryzyka i podziękował udziału w dalszej grze. Tym samym wygrał 75 tys. złotych. Gdy Hubert Urbański zapytał na koniec uczestnika co zaznaczyłby gdyby kontynuował grę, Jakub zasugerował śliwki. 

Na antypce zazwyczaj szczepi się: 

  • A: ludzi
  • B: zwierzęta
  • C: wiśnie łutówki
  • D: śliwki renklody

Która odpowiedź jest prawidłowa? Jak się okazuje, antypka jest wiśnią, więc prawidłowa odpowiedź to "C".

"Milionerzy". Te pytanie sprawiły trudność uczestnikom

W 610. odcinku "Milionerów" pan Przemysław dostał pozornie łatwe pytanie. Prowadzący poprosił, aby uczestnik dokończył przysłowie: "Powiedział nam Bartek...". Dla pana Przemysława było to nie lada wyzwanie. Nie spodziewał się trudności przy tej kategorii. Przyznał, że nie wie, jaka jest odpowiedź. Na szczęście, udało mu się wybrać dobrą opcję.

W 606. odcinku teleturnieju "Milionerzy" pani Natalia została zapytana o to, co produkowała fabryka "Łucznik"? Uczestniczka zaryzykowała, nie opłaciło się.

Pozornie banalne pytanie za 500 złotych pokonało panią Zuzannę, studentkę medycyny z Konina. Uczestniczka po usłyszeniu poprawnej odpowiedzi złapała się za głowę. Chodziło o "czarny lód".

W 609. odcinku "Milionerów" grę kontynuował pan Mateusz. Przy pytaniu: O którym polityku Kukiz śpiewał "kiedyś tak kochałem ciebie"? Uczestnik musiał zaryzykować. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.