"Milionerzy". Uczestnik odpadł na pytaniu o karnawał w Rio. Koło ratunkowe nie pomogło

W 619. odcinku "Milionerów" obydwaj uczestnicy opuścili program z gwarantowanymi sumami. Jeden poległ na pytaniu o karnawał w Rio. Koło ratunkowe nie pomogło.

W 619. odcinku "Milionerów" grę kontynuował pan Łukasz Wojciechowski, fizjoterapeuta z Białegostoku. Zostało mu tylko jedno koło ratunkowe i 11 pytań do miliona. Rozgrywkę rozpoczął od pytania za 1000 złotych. Do studia zaprosił dziewczynę Annę i brata Adriana. Pytanie o gwarantowaną sumę sprawiło mu trudność. Dlatego postanowił wykorzystać ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Pan Łukasz zadzwonił do mamy. Była to dobra decyzja, ponieważ kobieta pomogła mężczyźnie. Kolejne pytania z dziedziny geografii i powiedzeń nie sprawiło mu problemów. Dalej już było ciężej. Tym bardziej że mężczyzna nie miał już kół ratunkowych.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Uczestnik poległ na pytaniu z fizyki

Pytanie za dziesięć tysięcy dla pana Łukasza było z dziedziny fizyki - Atmosfera fizyczna to wg definicji ciśnienie słupa rtęci o wysokości 760 mm przy normalnym przyśpieszeniu ziemskim i... Do wyboru uczestnik miał odpowiedzi: A. wilgotność 50%, B. wietrze 10 m/s, C. temperaturze 0 stopni, D. wskaźniku indeksu UV 10. Pan Łukasz nie miał żadnych kół, więc musiał liczyć na siebie. Postanowił zaryzykować i wybrał odpowiedź A. Poprawną okazała się C. Pan Łukasz opuścił program z gwarantowanym 1000 złotych.

Publiczność zawiodła kolejnego uczestnika

Kolejnym uczestnikiem był inżynier Marcin Kempny z Siemianowic Śląskich, który jako jedyny wykonał poprawnie zadanie eliminacyjne. Mężczyzna bada stopy stali na potrzeby energetyki czy wojska. W wolnych chwilach żegluje. Pierwsze pytanie dotyczyło bajki Scooby-Doo i nie sprawiło żadnych problemów uczestnikowi. Z pytaniem za gwarantowany tysiąc również szybko sobie poradził. Przy pytaniu za pięć tysięcy o, to kiedy kończy się karnawał w Rio, zdecydował się na wykorzystanie koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Większość osób obecnych w studio zaznaczyła odpowiedź D. w czwartek o północy. Na taką odpowiedź zdecydował się również pan Marcin. Niestety okazało się to błędem. Prawidłowa odpowiedź to C. w środę nad ranem. Zawiedziony uczestnik opuścił program z 1000 złotych.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 618. odcinku "Milionerów" grał pan Bartosz. Koła ratunkowe szybko poszły w ruch. Uczestnika zagięło pytanie o "binge-watching". Pani Anna, która o milion walczyła w 614. odcinku, poległa na pytaniu bardzo podchwytliwym. Jakiego owada przypomina pomnik w Szczebrzeszynie? Możecie być zaskoczeni. W 558. odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Monika. Zawodniczka całkiem nieźle sobie radziła z kolejnymi pytaniami w teleturnieju, dopóki nie natknęła się na pechowe zagadnienie dotyczące bambusów.

Więcej o: