"Milionerzy". Zagięło go pytanie o "binge-watching". Uczestnik szybko pozbył się kół

W 618. odcinku "Milionerów" grę rozpoczął Bartosz Jałocha z Mielca. Koła ratunkowe szybko poszły w ruch. Zatrzymał się przy pytaniu o kompulsywne oglądanie... no właśnie, czego dotyczy termin "binge-watching"? Przy pytaniu o karykatury Hitlera zrezygnował z dalszej gry.

W 618. odcinku "Milionerów" Bartosz Jałocha z Mielca na zadanie kwalifikujące do gry odpowiedział w zaledwie cztery sekundy. Hubert Urbański z radością zaprosił go rozgrywki. Uczestnik jest pracownikiem dużej firmy motoryzacyjnej, gdzie wspiera kadrę menedżerską i pracowników w rozwoju zawodowym i odpowiednim doborze szkoleń. Bartosz odpowiada też za rekrutację i dba o zatrudnienie jak najlepszego personelu, aby utrzymać wysoki status firmy na rynku. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci. Jak poradził sobie w programie? Koła ratunkowe szybko poszły w ruch.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Szybko stracił wszystkie koła ratunkowe. Nie podjął ryzyka i zrezygnował

Bartosz Jałocha do studia "Milionerów" zabrał ojca i kuzynkę z mężem. Gracz już przy pierwszym pytaniu poprosił o wsparcie publiczności. Z drugim, trzecim i czwartym pytaniem poradził sobie ekspresowo. Schody pojawiły się przy kolejnym pytaniu o tzw. binge-watching. Bartosz znów musiał posiłkować się kołem ratunkowym. Tym razem wybrał opcję koła "pół na pół". Po odrzuceniu połowy odpowiedzi zyskał pewność, co oznacza ten termin. Wybrał odpowiedź "A", która jest oczywiście prawidłowa. 

Binge-watching to zjawisko kompulsywnego oglądania:

  • A: seriali
  • B: się za siebie
  • C: wystaw sklepowych
  • D: swoich zdjęć

Za prawidłową odpowiedź na kolejne pytanie można było zdobyć 20 tys. zł. Zagadnienie dotyczyło serii karykatur Hitlera, które zostały opublikowane w magazynie "Ici Paris" w latach 30. XX wieku. Gracz postanowił wykorzystać ostatnie z dostępnych kół, czyli telefon do przyjaciela, pana Marka. Po rozmowie z nim nadal nie był pewny odpowiedzi i nie podjął ryzyka. Na tym etapie, mając wykorzystane wszystkie koła, zrezygnował z dalszej gry. Tym samym studio opuścił z kwotą 10 tys. zł. 

Kto w magazynie "Ici Paris" opublikował serię karykatur Hitlera "Miłostki słodkiego Adolfa" i doczekał się sprawy w sądzie o obrazę państwa?

  • A: Zofia Stryjeńska
  • B: Rene Goscinny
  • C: Maja Berezowska
  • D: Zbigniew Lengren

Która z odpowiedzi jest poprawna? Mowa o artystce Mai Berezowskiej, która została za ten czyn surowo ukarana. Najpierw została oskarżona o obrazę głowy państwa, ale najpierw otrzymała symboliczną grzywnę. Jak czytamy w serwisie tvn24.pl w konsekwencji tego czynu wpisano ją na nazistowską czarną listę. W latach 40. została pojmana przez Gestapo i wysłana do obozu.

W 1942 roku w wyniku donosu została pojmana przez Gestapo i osadzona w warszawskim więzieniu na Pawiaku. W tym samym roku skazano ją oficjalnie za znieważenie Hitlera i zesłano do obozu dla kobiet w Ravensbrück z wyrokiem kary śmierci - czytamy w serwisie.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 568. odcinku "Milionerów" w grze wziął udział pan Dominik. Uczestnik szybko udzielał poprawnych odpowiedzi. Kłopot pojawił się w podchwytliwym pytaniu o zwierzę trójwarstwowe wśród dwuwarstwowych. Po skorzystaniu z koła ratunkowego udało się wytypować poprawne rozwiązanie zagadki.

W 565. odcinku "Milionerów" zagrał pan Kazimierz. Gracz całkiem sprawnie odpowiadał na kolejne pytania i gnał jak burza. Problem pojawił się przy pytaniu o tworzenie obrazów.

W 558. odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Monika. Zawodniczka całkiem nieźle sobie radziła z kolejnymi pytaniami w teleturnieju, dopóki nie natknęła się na pechowe zagadnienie dotyczące bambusów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.