"Milionerzy". Gdzie probant zajmuje centralne miejsce? Uczestnik miał problem z odpowiedzią

W powtórce 501. odcinka "Milionerów" mogliśmy śledzić grę pana Jakuba Nowickiwgo z Warszawy. Uczestnikowi najwięcej problemów sprawiło pytanie o probant. Mimo wszystko zdecydował się zaryzykować.

Aktualnie na antenie TVN możemy oglądać powtórki 10. sezonu "Milionerów". 19 lipca widzowie mieli okazję przypomnieć sobie odcinek 501. W tym epizodzie grę kontynuował pan Jakub Nowicki, analityk biznesowy z Warszawy. Najwięcej problemów sprawiło mu pytanie za 20 tysięcy złotych.

Gdzie probant zajmuje centralne miejsce?

  • A. W drzewie genealogicznym
  • B. W zakonie
  • C. We wzorze chemicznym
  • D. W sieci ciepłowniczej

Uczestnik głośno zastanawiał się nad prawidłową odpowiedzią, ostatecznie jednak uznał, że potrzebuje pomocy. Zdecydował się na opcję 50:50. Automat odrzucił dwa warianty, a pan Jakub miał większe szanse na szczęśliwy finał. Po namyśle wybrał odpowiedź D.

"Milionerzy". Gdzie probant zajmuje centralne miejsce? Znamy prawidłową odpowiedź

Niestety, uczestnik dokonał złego wyboru, prawidłowa odpowiedź kryła się bowiem pod literą A. Probant, według definicji w leksykonie genealogicznym, oznacza osobę, która zajmuje centralne miejsce na tablicy genealogicznej (np. przodek na wykresie potomków, potomek w wywodzie przodków). W związku z zaznaczeniem złego wariantu, uczestnik opuścił studio z gwarantowaną wygraną w wysokości tysiąca złotych.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

Czym jest "dupna mogiła"? Z tym zagadnieniem musiał zmierzyć się pan Bogdan. Uczestnik na to ciekawe pytanie wykorzystał jedno koło ratunkowe.

Panią Joannę z kolei zaskoczyło pytanie o plener "Gwiezdnych wojen". Uczestniczka zadzwoniła do kuzyna, ten niewiele pomógł, zdecydowała się więc na wykorzystanie drugiego koła ratunkowego.

Znaczenia "łabędziego śpiewu" nie rozumiał absolwent polonistyki. Uczestnik odpadł już po pierwszym pytaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.