"Milionerzy". Pan Bogdan usłyszał nietypowe pytanie o "dupną mogiłę". Zaryzykował duże pieniądze

W 493. odcinku "Milionerów" o główną wygraną walczył pan Bogdan z Gdyni. Nietypowe pytanie pochłonęło dwa koła ratunkowe.

W 593. odcinku "Milionerów" grę kontynuował pan Bogdan Wójcik z Gdyni. W poniedziałek wieczorem uczestnik wygrał 20 tysięcy złotych. Udało mu się też zachować wszystkie koła ratunkowe. Problemy pojawiły się dopiero przy pytaniu za 125 tysięcy. Dotyczyło ono etymologii.

Zobacz wideo Omenaa Mensah gotowała z mężem. Danie wygląda smacznie, ale spójrzcie na fartuszki

"Milionerzy". Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to:

A. lesisty pagórek

B. odpowiednik dzisiejszej cholery

C. próżny grób

D. nocnik

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o znaczenie etymologiczne "dupnej mogiły":

Pan Bogdan nie znał prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił skorzystać z koła ratunkowego "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch błędnych wariantów nadal nie był jednak przekonany. Mężczyzna zadzwonił więc do przyjaciela, który niewiele pomógł. Ostatecznie gracz zdecydował się podjąć ryzyko i zaznaczył opcję C., która okazała się właściwa.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W 540. odcinku "Milionerów" pytanie o niedźwiedzia himalajskiego zaskoczyło pana Łukasza. Uczestnik zaufał intuicji i zaryzykował. Niestety jego przypuszczenia okazały się błędne i opuścił studio z tysiącem złotych.

Z kolei w odcinku 539. pan Michał mierzył się z pytaniem o staropolską miarę tkanin. Mężczyzna grał o 75 tysięcy złotych, nie miał więc nic do stracenia. Uczestnik odpowiedział jednak błędnie i zakończył grę.

W odcinku 536. pani Gabriela poległa na pytaniu z dziedziny literatury. Uczestniczka widocznie nie czytała "Miłości w czasach zarazy" i zaznaczyła błędną odpowiedź. Grę zakończyła z gwarantowanym tysiącem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.