Łukasz Nowicki

Łukasz Nowicki

Łukasz Nowicki to polski aktor teatralny i filmowy. Pracuje również w charakterze dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Od lat jest gospodarzem popularnego teleturnieju emitowanego przez TVP2 "Postaw na milion".Imię i nazwisko: Łukasz Nowicki
Data urodzenia: 6 lipca 1973r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: aktor, dziennikarz
Rodzina: syn Piotr

Łukasz Nowicki - początki kariery

Łukasz Nowicki urodził się w 1973 roku w Krakowie. Jest synem znanego aktora - Jana Nowickiego. Jego matka, Barbara Sobotta, była dwukrotną złotą medalistką Europy w lekkoatletyce.
Łukasz Nowicki od dziecka chciał zostać aktorem. Po ukończeniu liceum dostał się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończył w 1998 roku. Jeszcze jako student zadebiutował przed kamerą. Zagrał epizodyczną rolę w filmie "Siódmy pokój". W tym samym roku zagrał w produkcji "Deszczowy żołnierz" u boku Jana Nowickiego i Artura Żmijewskiego.
Dwa lata później Nowicki obronił dyplom, a jego dyplomowe przedstawienie "Trzy siostry" na podstawie sztuki Czechowa uzyskało wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych.

Łukasz Nowicki - rozwój kariery

W 2000 roku Nowicki związał się z teatrem Ateneum w Warszawie, do której przeniósł się po ukończeniu studiów. W tym roku wystąpił też w kilku produkcjach filmowych: "Prymas - trzy lata z tysiąca", "Skarb sekretarza", "Mała Vilma". Zagrał również w serialu "Przeprowadzki".
W 2002 roku Łukasz Nowicki związał się z serialem "Samo życie", w którym wcielił się w rolę Szymona. Postać tę kreował przez kolejnych osiem lat.
Kolejna serialowa rola to Iwan Biriukow w "Tajemnicy twierdzy szyfrów", a następnie przygoda z serialem "Prosto w serce".
Przez cały okres swojej kariery Nowicki pracuje również jako aktor dubbingowy. Jego głos można usłyszeć m.in. w polskich wersjach "Toy Story", "Avengers", "Wojownicze żółwie ninja" oraz "Auta".

Łukasz Nowicki - życie prywatne

Łukasz Nowicki przez lata związany był z piosenkarką Haliną Mlynovą. Mają razem syna. Para rozwiodła się w 2012 roku.

Zobacz także:

Halina Mlynkova - Jan Nowicki - Marzena Rogalska

łukasz nowicki

Więcej o:

łukasz nowicki