Monika Richardson

Monika Richardson

Monika Richardson, a właściwie - Monika Zamachowska, ponieważ tak brzmi jej obecne nazwisko, to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Jej małżonkiem jest Zbigniew Zamachowski, popularny aktor. Monika Richardson przez lata związana była z Telewizją Polską.

Imię i nazwisko: Monika Zamachowska (dawniej Monika Richardson)
Data urodzenia: 25 kwietnia 1972r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Zawód: dziennikarka, prezenterka
Instagram: @monikazamachowska
Facebook: facebook.com/MonikaJustynaZamachowska

Monika Richardson - droga do telewizji

Monika Richardson urodziła się w 1972 roku we Wrocławiu. Jako kilkuletnie dziecko zagrała w filmie "Problemat profesora Czelawy", w którym wcieliła się w rolę Joasi Paliwody. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku iberystyka. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęła pracę w TVP2.
Nazwisko Richardson Monika przyjęła po swoim poprzednim mężu - Willu Richardson.
Monika Richardson współtworzyła programy "Europejczycy", "Witaj, Europo", "Strefa otwarta". Od 2003 roku prowadziła program "Europa da się lubić", który emitowany był w TVP2. Przez kolejnych pięć lat prezenterka gościła w każdym odcinku gościa specjalnego oraz zamieszkałego w Polsce obcokrajowca, który opowiadał o tradycjach i zwyczajach panujących w jego rodzinnych stronach. Program został zdjęty z anteny w 2008 roku.
W 2006 roku Richardson wystąpiła w roli jurora, w którego wcieliła się w programie "Supertalent". Obok niej na stołkach jurorów zasiadał Wojciech Cejrowski, Bogusław Kaczyński oraz Katarzyna Figura.
W 2008 roku Monika Richardson została obsadzona w roli prowadzącej program "Orzeł czy reszta?".
W 2013 roku Monika Richardson ponownie objęła stanowisko prowadzącej "Pytanie na śniadanie".

Monika Richardson - nie tylko telewizja

Monika Richardson od 2005 roku była redaktor naczelną pisma "Zwierciadło". Zrezygnowała ze stanowiska w połowie 2008 roku. Przez ponad rok, od marca 2011 roku prowadziła w Radiu Złote Przeboje wraz z Jarosławem Budnikiem poranną audycję "Złote Przeboje na Dzień Dobry".

Zobacz także:

Zbigniew Zamachowski - Aleksandra Justa - Anna Popek

monika richardson

Więcej o:

monika richardson