Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska to polska modelka. W 1993 roku zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia. Współtworzyła wraz z Mariuszem Szczygłem "Na każdy temat" - pierwszy w Polsce program typu talk-show. Felicjańska jest założycielką fundacji Niezapominajka.


Pełne imię i nazwisko: Ilona Felicjańska Data urodzenia: 30 maja 1973r.
Miejsce urodzenia: Łask
Zawód: modelka
Rodzina: syn Maciej, syn Adam
Facebook: facebook.com/IlonaFelicjanska
Instagram: @ilonafelicjanska

Ilona Felicjańska - początki kariery

Ilona Felicjańska urodziła się w 1973 roku. Szkołę średnią ukończyła w Bełchatowie. W wieku dwudziestu lat wystartowała w konkursie Miss Polonia, w którym zdobyła tytuł II wicemiss. Rok później reprezentowała Polskę w konkursie Miss International w Japonii, ale nie odniosła tam sukcesu.
Po konkursach piękności w życiu Ilony przyszedł czas na pracę w modelingu. W 1994 roku podpisała kontrakt z agencją Model Plus. W tym roku też zaczęła pracować jako modelka firmy Moda Polska.

Ilona Felicjańska - u szczytu kariery

Lata 1994 i 1995 były pełne sukcesów. Felicjańska wyjechała do Paryża i chodziła po wybiegach największych światowych projektantów, takich jak Calvin Klein czy Pierre Cardin.
W roku 1995 Felicańska podpisała kontrakt z agencją Berlin Models. Przez kilka sezonów uczestniczyła w pokazach mody odbywających się w Berlinie.
Po powrocie do Polski Ilona Felicjańska kontynuowała karierę modelki. Współpracowała z polskimi projektantami. Najczęściej pokazywała się na wybiegach Teresy Rossati, Macieja Zienia oraz Joanny Klimas.
Ilona Felicjańska wraz z Mariuszem Szczygłem współtworzyła pierwszy w Polsce program talk-show, czyli "Na każdy temat". W 2008 roku wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", a jej partnerem był Robert Kochanek.

Działalność charytatywna Ilony Felicjańskiej

W 2005 roku Ilona założyła przedsiębiorstwo "Felicjańska Media", które zajmowało się organizacją imprez, pokazów, eventów. Zysk z nich przekazywany był na leczenie chorych dzieci. Ilona Felicjańska jest również założycielką fundacji "Niezapominajka", która wspiera dzieci z porażeniem mózgowym i nieuleczalnie chore.

Zobacz także:

Joanna Horodyńska - Anna Popek - Anna Samusionek

ilona felicjańska

Więcej o:

ilona felicjańska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.