Szansa na sukces

Szansa na sukces

"Szansa na sukces" to polski program rozrywkowy typu talent show. Emitowany był przez TVP2 w każdą niedzielę o godzinie 15.00. "Szansa na sukces" po raz pierwszy zagościła na antenie 14 listopada 1993 roku. Emisja ostatniego odcinka miała miejsce 29 kwietnia 2012 roku.

Nazwa programu: "Szansa na sukces"
Typ programu: talent show
Twórca: Elżbieta Skrętkowska
Prowadzący: Wojciech Mann
Liczba odcinków: 334
Liczba serii: 16
Czas trwania: 55 minut

"Szansa na sukces" - pierwszy polski talent show

"Szansa na sukces" powstała w 1993 roku. Pomysłodawczynią była Elżbieta Skrętkowska. Rolę prowadzącego zaproponowano Wojciechowi Mannowi, który był gospodarzem programu przez cały czas jego edycji. Gdy po dziewiętnastu latach podjął on decyzję o rezygnacji z dalszego udziału w "Szansie na sukces" producenci uznali, że jego wizerunek jest nierozerwalnie związany z programem i postanowili zakończyć jego emisję.
"Szansa na sukces" to program typu talent show. Do kolejnych odcinków zapraszane były gwiazdy wielkiego formatu. Uczestnicy programu - amatorzy - losowali piosenkę z repertuaru zaproszonego gościa, którą mieli wykonać w formie karaoke. Zwycięzcę programu typowała zaproszona gwiazda. W finale każdego odcinka wykonywała ona utwór wraz z wybranym przez siebie zwycięzcą.
Raz do roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbywał się koncert zwycięzców odcinków, który był jednocześnie konkursem. Zwycięzca finału występował w Konkursie Debiutów na festiwalu w Opolu.
Program uwielbiany był przez widzów za swoją prostotę w przekazie. W porównaniu do innych wielkich programów talent show brakowało w nim kolorowej, bogatej oprawy graficznej, historii uczestników chwytających za serce, łez sławnego jury czy smsowych głosowań. Ale to właśnie ze względu na szczerość i brak medialnej otoczki program przetrwał na antenie tyle lat.

"Szansa na sukces" - gwiazdy stworzone przez program

"Szansa na sukces" była trampoliną do kariery dla wielu dzisiejszych gwiazd. Wśród nich są: Justyna Steczkowska, Kuba Molęda, Anna Wyszkoni, Georgina Tarasiuk, Kasia Stankiewicz, Krzysztof Zalewski, Ewa Farna, Monika Dryl, Kasia Cerekwicka.

Zobacz także:

Idol - Bitwa na głosy - The Voice of Poland

szansa na sukces

Więcej o:

szansa na sukces

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.