Eurowizja Junior 2021. Kto będzie reprezentował Polskę? Mamy kandydatów!

Wielkimi krokami zbliża się 19. konkurs Eurowizji Junior. Znamy już nazwiska trzech kandydatów, którzy mają szansę reprezentować nasz kraj podczas tegoroczego festiwalu.

Zeszłoroczną Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Francję Valentina. I chociaż w przypadku konkursu dla dzieci kraj zwycięzcy nie jest zobligowany, aby zostać gospodarzem kolejnej, ma on pierwszeństwo przy wyborze organizatora. Francja podjęła to wyzwanie, dlatego Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w paryskim La Seine Musicale.

Polski reprezentant w tym roku ponownie zostanie wyłoniony w programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior". Jurorzy show wskazali już troje uczestników, którzy 26 września zmierzą się w finale. Kim są młodzi i utalentowani wokaliści, którzy mają szansę polecieć do Paryża?

Zobacz wideo Co denerwuje Viki Gabor?

Marysia Stachera

Marysia to pierwsza finalistka programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021". Wykonała utwór Duncana Laurence’a "Arcade", z którym wokalista zwyciężył Eurowizję dla dorosłych w 2019 roku. Niewykluczone, że przyniósł szczęście również Marysi, która zachwyciła jurorów programu. Dziewczynka mieszka w Domaszowicach pod Kielcami, a muzyka jest jej prawdziwą pasją. Nie tylko śpiewa, ale także gra na wiolonczeli i pianinie. Marysia pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, co udowodnił jej brat, Grześ Stachera, który również walczył o możliwość reprezentowania polski na tegorocznej Eurowizji Junior. Chłopiec wziął udział w drugim odcinku programu, jednak jego zwycięzcą został Miłosz Świetlik Skierski.

 

Miłosz Świetlik Skierski

Pochodzący z Rzeszowa 12-letni Miłosz śpiewu uczy się od dzieciństwa. Jak informuje portal rzeszow112.pl, chłopiec w wieku zaledwie czterech lat został uczniem Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Z tej szkoły wywodzi się również m.in. zwyciężczyni "The Voice Kids" Ania AniKa Dąbrowska. Wraz z innymi artystami rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej Miłosz bierze udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą. Młody wokalista wystąpił w drugim odcinku programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021", w którym uczestnicy śpiewali piosenki z "Pana Kleksa". Chłopiec zachwycił jurorów swoim wykonaniem utworu "Meluzyna".

 

Sara Egwu-James

Sara jest trzecią i zarazem ostatnią finalistką "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021". Zwycięstwo przyniósł jej utwór Céline Dion "That's The Way It Is". Sarę doskonale pamiętają z pewnością widzowie "The Voice Kids". Młodziutka wokalistka zaledwie kilka miesięcy temu wygrała czwartą edycję show. 13-letnia Sara pochodzi ze Słubic, a muzykę ma we krwi. Jej tata, John Egwu-James, również jest wokalistą, a swoich sił próbował m.in. w programie "X-Factor". Jak informuje serwis eurowizja.org, pasją Sary jest nie tylko śpiew, ale również gra na fortepianie. Dziewczynka jest uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach, a oprócz tego chodzi na zajęcia wokalne u Edyty Kręgiel w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w swoim rodzinnym mieście.

 

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 9 grudnia, a polskiego reprezentanta poznamy już 26 września w ostatnim odcinku programu 'Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021". Jego emisja w TVP2 zaplanowana jest na godzinę 15:15. Trzymamy kciuki za całą trójkę!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.