Marek Sierocki jednak zostaje w TVP. Dostanie nowy program

Marek Sierocki spotkał się z dyrektorem generalnym TVP i rozmawiał o swojej przyszłości w stacji. Wszystko wskazuje na to, że dziennikarz muzyczny nie wróci już do "Teleexpressu". Czekają go nowe wyzwania.

Tuż po zmianie władzy w TVP pojawiły się informacje, że Marek Sierocki został zwolniony i nie będzie dłużej prowadził muzycznego kącika w "Teleexpressie". Później okazało się, że dziennikarz muzyczny jednak pozostaje w stacji, a spotkanie z nim zapowiadał dyrektor generalny Tomasz Sygut. Wszystko wskazuje na to, że Sierocki dostanie nowy program. 

Zobacz wideo Michał Piróg w TVP? Zabrał głos

Marek Sierocki spotkał się z dyrektorem generalnym TVP

O tym, że Marek Sierocki nie został ostatecznie zwolniony z TVP Wirtualne Media donosiły już tydzień temu. "Marek Sierocki nie został zwolniony z TVP. Rozmawialiśmy, jesteśmy umówieni na spotkanie zaraz po Nowym Roku. Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostaną w Telewizji Publicznej wykorzystane" - powiedział Tomasz Sygut w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. 

Marek Sierocki nie wróci do "Teleexpressu". "Będzie coś nowego"

Do spotkania Marka Sierockiego z Tomaszem Sygutem doszło w tym tygodniu. Dyrektor generalny rozmawiał o przyszłości dziennikarza muzycznego w TVP. Sierocki raczej nie wróci do "Teleexpressu". W rozmowie z Wirtualnymi Mediami nie był jednak zbyt wylewny. 

Myślę, że nie. Będzie coś nowego (...). Mam taką zasadę, że nic nie komentuję na swój temat - powiedział Marek Sierocki.

Przypomnijmy, że Marek Sierocki karierę w TVP rozpoczął w połowie lat 80. Wówczas zaczął prowadzić muzyczny kącik w "Teleexpressie". W latach 90. został redaktorem naczelnym polskiej edycji "Bravo". Jest też publicystą i autorem książek. Wydał też serię muzycznych składanek firmowanych swoim nazwiskiem. W Telewizji Publicznej prowadził wiele programów muzycznych, m.in. takich jak "W rytmie disco" w TVP Rozrywka, "Sierocki na sobotę" w TVP2, "Hity wszech czasów" w TVP2, "Top 3 Marka Sierockiego" w TVP Polonia. W latach 2000-2004 był też szefem redakcji rozrywki TVP1, a także dyrektorem artystycznym festiwali w Opolu i Sopocie. W ostatnim czasie był prowadzącym programu "Szansa na sukces". W tej roli zastąpił Artura Orzecha w 2021 roku. Komentował także finały Konkursu Piosenki Eurowizji i Eurowizji Junior. 

Marek Sierocki ma dostać nowy program w TVPMarek Sierocki ma dostać nowy program w TVP Marek Sierocki ma dostać nowy program w TVP. Fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.