Wzięli udział w "Szansie na sukces". Nie tylko dla Steczkowskiej program okazał się początkiem kariery. Farna miała 13 lat

Pierwszy odcinek programu "Szansa na sukces" został wyemitowany w 1993 i przez niemal 20 lat wylansował wielu artystów, których piosenki możemy usłyszeć dzisiaj w radiu. Nie dla wszystkich show okazał się trampoliną do kariery, ale ostatecznie udało im się przebić na rynek muzyczny.

"Szansa na sukces" była jednym ze sztandarowych programów rozrywkowych TVP aż do 2012 roku. Wtedy wówczas z roli prowadzącego zrezygnował Wojciech Mann. Dopiero w 2019 roku castingi zostały wznowione. Przez 19 lat w programie przewinęło się wiele talentów. Niektórzy uczestnicy w branży muzycznej pozostali na dłużej po tym, jak "Szansa na sukces" otworzyła im drzwi do kariery. 

Zobacz wideo Najlepsze polskie talk-show, które pamiętamy z lat 90. [Popkultura]

Justyna Steczkowska i "Boskie Buenos"

Zanim Justyna Steczkowska została diwą polskiej muzyki, to właśnie program "Szansa na sukces" pozwolił na pokazanie jej talentu. W 1994 roku wystąpiła w odcinku z udziałem zespołu Trubadurzy i zaśpiewała piosenkę "Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno". Natomiast koncert laureatów i wykonanie hitu "Boskie buenos" sprawiło, że dostała się nie tylko do koncertu debiutów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ale również go wygrała. 

 

Lewis CapaldiLewis Capaldi dostał ataku Tourette'a na scenie. Wzruszająca reakcja fanów

Kasia Stankiewicz i "Zamigotał świat"

Wykonanie przeboju "Zamigotał świat" zespołu Varius Manx przez Kasię Stankiewicz, zapewniło jej zwycięstwo w 1995 roku. Jej talent na tyle zachwycił artystów, że rok później zajęła miejsce Anity Lipnickiej i została nową wokalista zespołu. 

Anna Wyszkoni i "Długość dźwięku samotności"

Wyszkoni do show zaprosiła Elżbieta Skrętkowska w 2000 roku, gdy zobaczyła ją na festiwalu Gama w Radomiu. Ania była już wówczas wokalistką zespołu Łzy, ale nie mogli poszczycić się jeszcze ogólnopolskimi hitami. Zmieniło się to rok po udziale w "Szansie na sukces", gdy zaprezentowała utwór Myslovitz "Długość dźwięku samotności". 

 

Rafał Brzozowski i "W saskim ogrodzie" 

Obecny prowadzący program "Jaka to melodia" sukces zawdzięcza programowi "The Voice of Poland". Co prawda nie wygrał go, ale tuż po jego zakończeniu stworzył piosenkę "Tak blisko", która okazała się prawdziwym hitem. Niewiele osób pamięta, że w swoich sił w talent show próbował już w 2002 roku. Wystąpił wtedy w odcinku z udziałem Szwagierkolaski, śpiewając piosenkę "W saskim ogrodzie". 

 

Joanna Kulig i "Między ciszą a ciszą"

Zanim Joanna Kulig została gwiazdą filmową podbijającą Hollywood, widzowie dwa razy mogli ją zobaczyć w "Szansie na sukces". Po raz pierwszy w 1998 roku, gdy jako 16-letnia dziewczynka wykonała utwór "Między ciszą a ciszą" Grzegorza Turnaua. Ponownie do programu wróciła w 2001 roku. Wówczas jej wykonaniem "Uciekali" z musicalu Metro, zachwycał się sam Janusz Józefowicz. 

 

Ewa Farna i "Za młodzi, za starzy" 

"Szansa na sukces" była także początkiem kariery dla Ewy Farnej. Miała 13 lat, gdy w 2006 roku wystąpiła w programie. Wygrała odcinek z udziałem Ryszarda Rynkowskiego, śpiewając "Za młodzi, za starzy".

Natalia Szroeder i "Cicha woda" 

W 2011 roku wyemitowany został odcinek poświęcony utworom z lat 50. Jedną z uczestniczek była Natalia Szroeder. W jury zasiadała natomiast m.in. Maryla Rodowicz, która wyróżniła przyszłą gwiazdę, a później zaprosiła ją także do duetu na jednym ze swoich koncertów. 

Margaret i "Znam cię na pamięć" 

Małgorzata Jamroży znana jako Margaret wygrała jeden z odcinków w 2009 roku, dzięki wykonaniu piosenki Moniki Brodki "Znam cię na pamięć". W programie brała jednak udział już wcześniej. W 2006 roku 14-letnia Margaret zaśpiewała piosenkę "Będę czekać" Steni Kozłowskiej. 

Beata KozidrakBeata Kozidrak nosi perukę. Oszukała wszystkich, jak Magda Gessler

Kasia Cerekwicka i "Wyszłam za mąż, zaraz wracam"

Jako 17-latka na udział w programie zdecydowała się też Kasia Cerekwicka. Wykonanie przeboju Ewy Bem zapewniło jej zwycięstwo w odcinku w 1997 roku, a następnie wygraną podczas koncertu na Sali Kongresowej. Dzięki temu miała szansę wystąpić na Koncercie Debiutów Opole '97.

Szymon Wydra i "Dary losu"

Wydra to kolejny uczestnik, który dwukrotnie próbował podbić "Szansę na sukces". Pierwszy raz w 2001 roku z piosenką "Goniąc kormorany" Szczepanika. Dopiero za drugim razem udało mu się wygrać odcinek wykonaniem "Darów losu" Rynkowskiego. Przełom w jego karierze nastąpił natomiast po zajęciu 3. miejsca w "Idolu" w 2002 roku. 

 

Dominika Gawęda i "Walk away"

Gawęda wystąpiła w programie "Droga do gwiazd" oraz "Idolu", ale dzięki "Szansie na sukces" w 2006 roku przebiła się na rynek muzyczny. Wówczas zespół Blue Cafe w show poszukiwał nowej wokalistki, która zastąpi Tatianę Okupnik. Odcinek wygrała Dominika piosenką "Walk away" Christiny Aguilery.

Daria Zawiałow i "Era retuszera"

W 2009 roku Daria Zawiałow wygrała "Szansę na sukces", co doprowadziło ją z piosenką "Era retuszera" do koncertu "Debiuty" na festiwalu w Opolu. Tuż po nim wygrała casting i przez dwa lata występowała w chórkach u Maryli Rodowicz. Potem próbowała jeszcze swoich sił w "Mam talent" oraz dwukrotnie w "X-Factorze". Dopiero za drugim podejściem do talent show TVN udało jej się znaleźć w 12 najbardziej uzdolnionych wokalistów.

 
Więcej o: