Natalia Szroeder

Natalia Szroeder

Natalia Szroeder jest polską wokalistką i autorką tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Znana z utworów takich jak „Nie patrzę w dół” i „Wszystkiego na raz”. Brała udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, a wczesną wiosną 2017 roku wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Imię i nazwisko: Natalia Szroeder
Data urodzenia: 20 kwietnia 1995
Miejsce urodzenia: Bytów
Zawód: wokalistka, autorka tekstów
Facebook: facebook.com/NataliaSzroeder/
Instagram: @natalia_szroeder
Oficjalna strona: nataliaszroeder.pl

Natalia Szroeder – biografia

Natalia Szroeder urodziła się w Bytowie, ale wychowała we wsi Parchowo na Pomorzu. Od dzieciństwa była związana z muzyką, jej dziadek założył zespół ludowy Modraki, w którym występuje matka Natalii. Również rodzeństwo wokalistki zajmuje się muzyką, tworzą oni zespół Rusland Trio. Ojciec Natalii założył teatr Dialogus, w którym Natalia grała już w wieku 10 lat. Od czasu, gdy wokalistka była dzieckiem, występowała na licznych festiwalach muzycznych i teatralnych. Poza tym uczyła się gry na skrzypcach.

Natalia Szroeder – kariera muzyczna

Wśród wielu pasji Natalii to właśnie śpiewanie okazało się największą z nich. Jako dziecko Szroeder wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”. W 2011 roku wokalistka wzięła udział i wygrała w jednym z odcinków programu „Szansa na sukces”. W lipcu 2012 roku został wydany debiutancki singiel artystki zatytułowany „Jane”. Autorem tekstów i muzyki był Marek Kościkiewicz.
Przełomem w karierze Szroeder było rozpoczęcie współpracy z Liberem, z którym nagrała utwór „Wszystkiego na raz”. Piosenka pojawiła się na listach przebojów największych stacji radiowych, w tym w Radio Zet i RMF FM. Razem z raperem wokalistka nagrała również utwór „Nie patrzę w dół”. Na początku grudnia 2013 roku ukazał się drugi singiel artystki pt. „Tęczowy”, a dwa miesiące później kolejny, zatytułowany „Nie pytaj jak”.
W 2015 roku artystka występowała w programie rozrywkowym „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajęła siódme miejsce. Na początku 2016 roku wzięła udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wokalistka zaprezentowała utwór „Lustra” i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Od początku marca 2017 roku występowała w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

natalia szroeder

Więcej o:

natalia szroeder

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.