Harry i Meghan wezmą udział w koronacji króla Karola, ale po cichu. Pałac dał im wytyczne

Jak podają brytyjskie media, książę Harry i Meghan Markle mają wziąć udział w koronacji króla Karola III, ale nie odegrają żadnej oficjalnej roli w wydarzeniu. Po serii nietrafionych wypowiedzi doradzono im, by nie poruszali poważnych tematów.

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie ma się odbyć 6 maja 2023 roku w opactwie Westminster. Ceremonię poprowadzi arcybiskup Canterbury Justin Welby. Razem z królem koronowana zostanie również królowa małżonka, Camilla Parker-Bowels. Jak podają brytyjskie media, uroczystość ma być znacznie skromniejsza, a przede wszystkim krótsza od koronacji królowej Elżbiety II. Wielu zastanawiało się, czy w ceremonii wezmą udział skłóceni z Pałacem książę Harry i Meghan Markle. Para pozostaje w konflikcie z rodziną królewską, a czarę goryczy przelała premiera serialu dokumentalnego na platformie Netflix i autobiografia księcia Harry'ego, w której nie gryzł się w język.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Meghan Marke i książę HarryMeghan Markle pozwana przez przyrodnią siostrę. Powód? Aż trudno uwierzyć

Książę Harry i Meghan Markle pojawią się na koronacji, ale nie będą się wychylać 

Kilka brytyjskich redakcji przekazało nieoficjalną informację, że książę Harry wraz z żoną wezmą udział w koronacji króla Karola III. Nie zostały im przypisane żadne oficjalne role, w związku z obawami, że para znowu stanęłaby w centrum uwagi i zainteresowania mediów. Królewska komentatorka Kinsey Schofield ujawniła na antenie GB News, że według źródeł zbliżonych do rodziny królewskiejHarry'emu i Meghan Markle doradzono, by w trakcie ceremonii mówili tylko o pogodzie.

Źródło zbliżone do rodziny królewskiej mówi, że Harry i Meghan powinni być przygotowani na rozmowę ze starszymi członkami rodziny królewskiej wyłącznie o pogodzie, którą wszyscy możemy zrozumieć - powiedziała Kinsey Schofield.

Książę Harry; księżniczka EugeniaHarry i Meghan namawiają Eugenię na przeprowadzkę do Kalifornii? Tak twierdzi tabloid

W dalszej części audycji ekspertka dodała, że brak zaproszeń na koronację dla księcia Harry'ego i Meghan Markle byłby PR-owym koszmarem dla rodziny królewskiej.

To byłby PR-owy koszmar, gdyby król Karol nie zaprosił Harry'ego i Meghan na koronację - stwierdziła Kinsey Schofield.

Oprócz tego królewska komentatorka Kinsey Schofield zasugerowała, że mają oni zostać usadzeni w pobliżu księżniczki Beatrice i księżniczki Eugenie, z którymi pozostają w przyjacielskich relacjach. Z kolei Russell Myers z "Daily Mirror Royal" kilka dni temu w rozmowie ze Sky News stwierdził, że oficjalne zaproszenia na koronację dla księcia Harry'ego i Meghan Markle mają zostać wysłane już w najbliższych tygodniach. Ponadto dziennikarz przewiduje, że para weźmie udział w wydarzeniu.

Więcej o: